ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Gazi Caddesinde icradan satılık daire

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910144
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : İZZET PAŞA MAH. / İZZETPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/196 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
263,426 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 11:30
Satış Yeri
:
Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi No:30 Belediye Kültür Merkezi Encümen Salonu Merkez/ELAZIĞ - 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

2018/196 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa sunulan Elazığ ili, Merkez ilçesi, İzzetpaşa Mahallesi Gazi Caddesi Mevkii, 96 Ada, 12 Parsel, 3. kat, 11 nolu bağımsız bölüm mimari projesine göre zemin katta yer alan bina girişine göre arka cephede(gazi cd. cephesi) tarafta yer almaktadır. Bina giriş kapısı camlı aliminyum doğramadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina dahilinde doğalgaz sistemi bulunmakta olup onaylı mimari projesine göre asansör bulunmaktadır. Ana taşınmaz bina için ilgili Belediyeden onaylı 05/07/1985 tarihli 6-31 sayılı yapı ruhsatı, onaylı mimari projesi ve taşınmazın tapu kaydı incelenmiş olup yapı yaşının yaklaşık 30 sene ve taşınmazın arsa payının 6/71 olduğu tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu 11 nolu bağımsız bölüm bila tarihli bila sayılı kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre yaklaşık brüt 158,28M² alana sahip olup, antre, salon, 3 oda, çalışma odası, mutfak, banyo, WC-lavabo hacimlerinden oluşmaktadır. Kat irtifakına tesisli onaylı mimari projesine göre yaklaşık 133 M² net alana sahip olduğu tespit edilmiştir. Yapı sınıfı 4.sınıf-A grubudur.
Adresi : Yeni Mahalle Muammer Çorbacıoğlu Sokak, Eriş Apt. Dış Kapı No:9 Kat:3 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 321 m2
Arsa Payı : 6/71
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediyeden onaylı 05/07/1985 tarihli 6-31 sayılı yapı ruhsatı, onaylı mimari projesi ve taşınmazın tapu tapu kaydı incelenmiş olup yapı yaşının yaklaşık 30 sene ve taşınmazın arsa payının 6/71 olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 263.426,26 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi No:30 Belediye Kültür Merkezi Encümen Salonu Merkez/ELAZIĞ -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/196 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR