FOÇA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Foça/ Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi'nde dubleks ev icradan satılıktır

FOÇA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024199
Şehir : İzmir / Foça
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MAH. / FOÇA
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
778,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Foça icra müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FOÇA
İCRA DAİRESİ
2019/8 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapusunda İzmir İli, Foça İlçesi, Yenifoça Mahallesi, Mezarüstü Mevkii, 74 cilt,7241 sayfa, 10745 ada 3 parsel no ile kayıtlı kat mülkiyetli, 1.109.00m2 yüzöçümündeki, Ana taşınmaz niteliği: Bahçeli 3 Adet Dubleks Bina niteliğinde olup, zemin ve 1 katlı, 1/3 arsa paylı, (3) bağımsız bölüm nolu, dubleks mesken niteliğindedir. Taşınmazın tapusunda YÖNETİM PLANI TARİHİ: 20.06.2003, EK YOK beyanları mevcuttur.İzmir İli Foça İlçesi, Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi sınırları içinde bulunan 10745 ada 3 parselin arsası 1.109.00 m2 alanında olup ; parsel içinde bulunan (3) bağımsız bölüm nolu dubleks mesken ,teras ve balkonlar hariç iki katta 130.00 m2 alanındadır. Deniz mazaralı, eğimli arazi üzerinde havuzlu site içindeki yer almaktadır. Doğrusal olarak, sağlık ocağına 1265 metre, denize 120 metre, İlköğretim Okuluna 1200 metre, Pazar yerine 960 metre mesafededir. Çevresinde yazlık olarak kullanılan dubleks konut yapıları mevcuttur. Tam hisse ile borçluya aittir. Belediye ve kamu hizmetlerinden (yol,elektrik,belediye şebeke suyu,kanalizasyon, çöp toplama ve PTT hizmetleri) yararlanmaktadır.Köşe parsel konumundadır. İki cephelidir. Bahçe duvarlar ile çevrilmiştir. Tuna Sokağa bakan demir kapısı vardır. Giriş kapısı hazır çelik kapı, diğer dış kapı ve pencereler PVC olup demir korkulukludur. Çatısı kiremit kaplıdır. Güneş enerjisi mevcuttur. Islak zeminler ve balkonlar seramik kaplıdır. Zemin katta terasları ve üst katta balkonları vardır. Teraslar ve balkonlar deniz manzaralıdır. Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Bahçede çevre düzenlemesi yapılmıştır. Bahçede ağaçlar vardır. Dış cephesi boyalıdır. Ancak boyalar kabarmış ve kısmen dökülmüştür. Müştemilat ise ahşaptan imal edilmiştir Kiremit örtülü çatısı vardır.Bahçede merdiven altındadır. Bahçede 7 basamaklı merdiven vardır. Demir korkulukludur. Elektrik ve suyu mevcuttur.
Adresi : Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, Oruç Reis Caddesi No:14/1 Foça / İZMİR
Yüzölçümü : 1.109 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam , 2 kat, TAKS:0.25,KAKS:0.50 konut koşullu yapılaşma hakkına sahiptir.
Kıymeti : 778.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Foça icra müdürlüğü -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, iş bu ilanın tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur.04/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR