BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Fi Tower Esenyurt'ta natamam daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024624
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : YEŞİLKENT MAH. / MEHTERÇEŞME
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4387 ESAS
Muhammen Bedeli
:
89,900 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/4387 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 2945 Ada, 15 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, A-10 BLOK 17.KAT 76 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Yeşilkent mahallesi 2011 sok.N:16 A-10 blok K:17 D:76 Fi Tower Esenyurt adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina 2 Bodrum+Zemin+24 Normal kat olmak üzere, 27 kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda inşa edilmiş olan binanın giriş kapısı alüminyum kapılı, dış cephesi sıva üzeri polyester boya kaplamalı, bina giriş holü, merdiven ve sahanlıklar seramik kaplı, asansörlü doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı mevcuttur.76 nolu daire girişte antre, hol, salon, mutfak, iki oda, ebeveyn banyosu, banyo+wc ve balkon mahallerinden oluşmakta, yaklaşık net;90m2, brüt 100m2 alana sahiptir.Yerinde yapılan incelemede dairenin ıslak zeminleri seramik kaplı, salon ve odaların zeminleri ise beton üzeri sıva kaplı olup, duvarları sıvalı, mutfak banyo+wc duvarları seramik kaplı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut değil, iç kapıları mevcut değil, dış kapı çelik, mutfakta sabit tezgah ile ahşap mutfak dolapları ve tamamlayıcı aksesuarları bulunmamaktadır.Daire %80 natamamdır. Daire pencereleri pvc olup, dış cephesi sıva üzeri polyester boya kaplıdır.merkezi bir caddede değildir.alt ve üst yapısı tamamlanmış ancak belediye iskan, izin v.b. problemleri dolayı elektrik, asansör v.b. ortak temel kullanım alanlarında sıkıntılı, binanın yarıdan fazlasında oturum, yaşayış söz konusu değildir.Civarın mesken ve ticari alanında yer almaktadır.
Yüzölçümü : 27.676,26 m2
Arsa Payı : 100/158410
İmar Durumu : Ayrık Nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 89.900,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4387 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR