FETHİYE İCRA DAİRESİ

Fethiye/Ovacık'ta 176 m2 dubleks konut icradan satılıktır

FETHİYE İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037196
Şehir : Muğla / Fethiye
Oda Sayısı : 3+2
: 176
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1726 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
712,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. FETHİYE İCRA DAİRESİ
2018/1726 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Fethiye İlçe, 303 Ada, 3 Parsel, OVACIK Mahalle/Köy, İncircik Mevkii, C/Zemnin/Üst/-1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ovacık Yeniköy Caddesi 139 sokak üzerinde konuşlu ve içinde 10 adet havuzlu villa bulunan site olup batıya doğru genişleyen dikdörtgen şeklinde bir geometriye sapitir, taşınmaz kuzeyden 139. sokağa, batıdan 138. sokağa , doğudan ise Yeniköy Caddesine cephelidir, taşınmaz bağımsız bölüm ise söz konusu site içinde yer alan 1 nolu bağımsız bölümü oluşturmaktadır, taşınmaz Ölüdenize ulaşımı sağlayan Ovacık Caddesine yaklaşık olarak 260 m, Ölüdeniz Yol Kavşağına 750 m, Ovacık ve Ovacık Yeni Camilerine 800 m, Kayaköy'e 5.000 m, Ölüdeniz Tabiat parkına 3.500m uzaklıktadır, taşınmaza özel ve toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür, taşınmaz üzerinde muhtelif yapılar mevcut olup C Blok 1 nolu bağımsız bölüm ile bu yapya ait yüzme havuzu ve depoludur, taşınmaz bodrum + 2 katlı betonarme karkas yapıdır, mesken olarak kullanılmak üzere inşa edilmiştir, dış cepheler plastik boya ile boyanmıştır, üstte kiremitle örtülü çatı ve güneş enerjisi sistemi mevcuttur, giriş kapısı çelik kapı olup diğer dış kapı ve pencere doğramaları pvc malzemeden imal edilmiştir, balkon korkulukları demirdendir, yapı kapalı olduğu için keşif tarihinde içerisine girilememiş ve inceleme yapılamamıştır. Projeye göre yapı tripleks olarak projelendirilmiş olup, içeriden betonarme merdivenli, bodrum katta 2 adet depo, açık mutfak salon, küçük bir oda, 1 adet banyo-wc, 1. katta ise 3 adet yatak odası ve 1 adet banyo-wcden ibarettir, yapı bodrum kat ile birlikte 176,00 m² alana sahiptir. yüzme havuzu C bloğun güneyinde yer alan yüzme havuzu imalatıdır, içerisi seramikle kaplı olup etrafında traverten ile kaplı güneşlenme terası mevcuttur, yapı toplam 30,00m² alana sahiptir.
Adresi : Ovacık Mahallesi, 303 Ada, 3 Parsel Ölüdeniz Muğla Fethiye / MUĞLA
Yüzölçümü : 6.298 m²
Arsa Payı : 2/20
Hissesi : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Hisarönü Ovacık İlave Revizyon Uygulama İmar Planında gelişme tercihli konut alanı içinde kalmakta olup ayrık nizam, 2 kat, Taks:0,10/ Kaks: 0,20 imarlıdır.
Kıymeti : 712.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Fethiye Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlüğü Giriş Kat Duruşma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242 -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1726 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR