FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Sakarya Mahallesi'nde 105 m² dubleks daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190226
Şehir : Ordu / Fatsa
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/828 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA DAİRESİ ODASI FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. FATSA İCRA DAİRESİ

2019/828 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Fatsa Sakarya Mah. Yeni Kumru Cad. 172/9 ada parsel, 5.kat 16 bağımsız bölüm, çatı katlı mesken. Kargir ev ve arsası. Hisse oranı tamdır.Meskenin bulunduğu bina betonarme olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Çatısı yapılmıştır. Bina asansörlüdür. Meskenlerin girişi yan cepheden olup giriş kapısı camlı demir kapı yapılmıştır. Bina merdivenleri renkli mermer kaplamalı olup demir korkuluk takılmıştır. Bağımsız bölüm 5. Normal kata çıkıldığında soldan ilk daire olup içten merdiven ile çatı kat ile bağlantılı dubleks olarak projelendirilmiştir. Normal katta oturma odası, mutfak, antre, wc ve lavabo, çatı katta ise 3 yatak odası, hol, teras ve banyo mevcuttur. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Odaların zemini laminant parke, antre ve mutfak zemini ise seramik döşemelidir. Üst kata çıkış demir merdiven ile sağlanmaktadır. Mutfak dolapları ve granit tezgah yapılmıştır. İç kapılar panel kapıdır. Pencere doğramaları pvc olup ısıcamlıdır. Çatı katın tavanı ahşap lambri kaplamalıdır. Binada doğalgaz bulunmamaktadır. Isınma sistemi sobalıdır. Mevcut durumda mesken olarak kullanılmaktadır. Mesken toplam 105,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz meskenin arsa payı ise 8/232?dir. Bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz; Ordu İli Fatsa İlçesi Sakarya Mahallesi 172 Ada 9 numaralı parseli olup 306,00 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz Belediye sınırları, İmar Planı içerisindedir. Taşınmaz bu yönleriyle arsa vasfındadır. İmar planında bitişik nizam 6 kat (B-6) konut+ticari alanda kalmaktadır. Arazi yapısı düzdür. Yeni Kumru Caddesine cephelidir. Ticaretin yoğun olduğu şehir merkezine ve bankalara yakın bir konumdadır. İlçe merkezine yaklaşık 400 m mesafededir. Bulunduğu bölgede yapılaşma zemin katlar işyeri, üst katlar konut olarak gelişmiştir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Altyapısı ikmal edilmiştir. Taşınmaz imar parseli durumundadır. Taşınmaz üzerinde Aile Konutu Şerhi bulunmaktadır. ( Melek A.... adına ) ihale alıcısı bu durumu kabul etmiş sayılır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı ve Aile Konutudur Şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA DAİRESİ ODASI FATSA / ORDU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/828 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR