İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Fatih Seyit Ömer Mahallesi'nde 60 m² daire mahkemeden satılıktır

İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062520
Şehir : İstanbul / Fatih
Semt-Mahalle : SEYYİD ÖMER MAH. / KOCAMUSTAFAPAŞA
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/44 Satış.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
İstanbul 11. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu 4. Kat B2-425 Numaralı Oda.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/44 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Fatih İlçe, 1725 Ada, 52 Parsel, SEYİT ÖMER Mahallesi, Zemin Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı, iki deposu olan 6 katlı kargir apartman nitelikli taşınmazdaki dairenin ana gayrimenkulün mahalen bitişik nizamda beton arm, karkas statik sistemde inşaa edilmiş, Bodrum Kat+Zemin Kat+3 normal kat+Teras kattan müteşekkil yapı olduğu, dış cephesi normal kata kadar beyaz mermer, normal katlar renkli cam mozaik kaplı, cümle kapısı demir doğrama, katlara çıkış merdiveni prekast mozaik olup her katta iki daire bulunmaktadır, daireye mobilyalı çelik kapıdan girilmekte olup, salon+1 oda+mutfak+banyo+WC'den ibaret olup, yaklaşık 60,00 m2 'dir, doğalgaz sobası ile ısıtılmaktadır, salon ve oda parke, ıslak hacimler seramiktir, duvarlar plastik badanalı, pencereler ısı camlı pvc doğaramadır,merkezi bir yerde çarşı ve pazara yürüme mesafesindedir, İstanbul'un tarihi yarım adası olan Fatih ilçesinde yer almaktadır, ulaşım olanakları çok rahat olup, toplu taşım duraklarına oldukça yakındır.
Adresi : Seyit Ömer Mahallesi, Emrullah Efendi Sok. No:79 Ender Apartmanı Zemin Kat D:3
Yüzölçümü : 196,21 m2
Arsa Payı : 12/126
İmar Durumu : Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01/02/2013 tarih ve 2425 sayılı yazısında; Fatih İlçesi idari Seyit Ömer Mahallesi 1725 Ada, 52 parsel sayılı yer, İStanbul IV. Numaralı, İstanbul I. Numaralı Yenileme alanları, İstanbul II. Numaralı Yenileme ALanları, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge kurullarınca uygun bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 04/10/2012 tarihinde onaylanan Fatih ilçesi Kentsel, Tarihi, Kentsel Arkeolojik I. DErece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında 3. Derecede Koruma Bölgesinde konut alanında kalmakta olupH:9,50 m. İrtifada kaldığının bildirildiği görülmüştür.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2019 Pazartesi günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 Pazartesi günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 11. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU 4. KAT B2-425 NUMARALI ODA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/44 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR