İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Fatih Mahallesindeki konut icradan satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637302
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.10.2017 14:20
İkinci İhale Tarihi
:
22.11.2017 14:20

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Satışa konu taşınmaz üzerinde iki katlı bina bulunmaktadır. Keşif esnasında binanın zemin katının kapalı olması nedeni ile ortaklığın giderilmesi davasında yapılan keşifte: Zemin katın giriş, 1 oda, 1 bodrum kat odası ve girişi ile banyo-tuvalet hacimlerinden ibaret olduğu, oda zeminin ahşap rabıta diğer hacimlerin tesviye betonu kaplı olduğu, bodrum odası girişinin zemininin karo plaka döşeli olduğu, 1. Kat daire ise: giriş, 1 oda, salon,mutfak, banyo-tuvalet hacimlerinden ibaret olup, Salon ve oda zeminlerinin yağlı boyalı ahşap rabıta döşeli olduğu görülmüş olup kapı ve pencereleri ahşap malzemelidir. Mutfak zemini seramik döşelidir. Banko mermerit malzemeli olup altında ve üzerinde eski tip ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo hacminde zeminler desenli karo plaka döşeli olup duvarları badanalıdır. Banyo kısmında klozet lavabo ve yıkanma çeşmesi mevcuttur. Bina 408 sokağa cepheli kısmı üzerinde ahşap iskeletli, üzeri kiremit örtülü çatı bulunmakta olup, binanın denize bakan kuzey cephesinin ise teras olarak bırakılmıştır. Yaklaşık 125 m2 brüt inşaat alanlı yapının kısmen kuzeyinde yer alan 496 ada 17 parsele taşkın olacak şekilde yapıldığı tespit edilmiştir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Konak İlçesi, 496 Ada No, 12 Parsel No, FATİH MAH, BİR EV
Adresi : Fatih mah 408 skN:27 Konak İzmir
Yüzölçümü : 51,00 m2
İmar Durumu : "K-M2pansiyon tercihli konut (2 kat) alanı içinde kalmakta olduğu, kentsel sit ve 3. Derece arkeolojik sitve 2. Derece doğal sitalanında kalmakta olduğundan her türlü işlem için İ.K.T.V.K.B.K dan izin alınması gerektiği "belirtilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Sit alanı içinde kalmaktadır. Şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 20/10/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 22/11/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR