İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih/Kemalpaşa Mahallesi'nde 78 m2 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945219
Şehir : İstanbul / Fatih
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / VEFA
Oda Sayısı : 3+1
: 78
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4055 ESAS
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU 1. KAT B BLOK B3-136 NUMARALI ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2018/4055 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul ili, Fatih ilçesi, Kemalpaşa Mahallesi, 926 Ada 7 Parsel altı katlı altı daireleri kargir apartman niteliğinde taşınmazın 3. Kat 5 nolu bağımsız bölümün tamamı
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Fatih İlçesi, Kemalpaşa Mahallesi, Defter Emini Sokakta, tapunun 926 ada, 7 parsel numarasında kayıtlı ve Defter Emini Sokaktan 9 dış kapı numarası alan 130,00m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli altı katlı altı daireli kargir apartmanda 12/62 arsa paylı 3.kat (5) nolu meskenin tamamı niteliğindedir. Daire mesai saatlerinde kapalı olduğundan Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesi, emsal daireler tetkik edilmiş olup, apartman sakinlerinden daire hakkında bilgi alınmıştır. Bodrum kat+zemin kat+ 4 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, bodrum, zemin, 1. ve 2.normal katlan işyeri olan kullanılan ana taşınmazda bulunan 3.kat (5) nolu daire Tapu Müdürlüğünde bulunan mimari projesine göre antre, üç oda, salon, mutfak, banyo-WC mahallerinden İbaret, iç ölçüleri itibariyle 78,00m2 alana sahiptir. Mahallinde yapılan tespite göre dairenin antre-hol kısmından ayrılarak iki ayrı daire olarak kullanıldığı bilgisine ulaşılmıştır. Emsal dairelerde ıslak zeminler seramik, oda ve salon zeminleri parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfaklarda sabit tezgah ile ahşap dolapları, banyolarda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda, daire pencereleri PVC doğramalı, daire giriş kapısı çelik kapılı olup, taşınmaz dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatı mevcuttur. Taşınmazlar bulunduğu semt ve mevki itibariyle ticaretin yoğun olduğu alanda, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda yer almaktadır.
Yüzölçümü : 130,00 m2
Arsa Payı : 12/62
İmar Durumu :Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10.09.2018 tarih ve 127453 sayılı imar durum yazısına göre söz konusu taşınmaz; İstanbul IV Numaralı. İstanbul I Numaralı Yenileme Alanları, İstanbul II Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca uygun bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 04.10.2012 tarihinde onaylanan, Fatih İlçesi, Kentsel, Tarihi, Kentsel Arkeolojik, I.Derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında 3.Derece Koruma Bölgesinde, 2.Derece Ticaret Alanında kalmakta olup H=12.50mt irtifa almaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 475.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU 1. KAT B BLOK B3-136 NUMARALI ODA
------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4055 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019 *Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR