ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyyübiye/Yenice'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034977
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / AKŞEMSETTİN
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

DAMGA 03.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/36 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2019/36 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi Yenice Mah. 4367 Ada 12 Nolu Parselde kayıtlı 322,12 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde 13/130 arsa paylı, 1. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Ana binanın dış cephesi ısı yalıtım malzeme kaplama, binanın iç kısmında asansörü bulunmamaktadır. Binanın girişi demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise alüminyum doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Satış konusu taşınmaz 1. Kat (9) bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz Antre-hol +3 oda + 1 salon + 1 mutfak + 1 banyo + 1 wc + 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 100,00 m2 alanlı olarak hesap edilmiştir. Değerleme konusu taşınmazın zeminleri seramik döşelidir. Islah hacim duvarları seramik kaplı, diğer duvarları saten boyalıdır. Dış kapısı çelik kapı ve iç mekan kapıları panel kapı, balkon kapıları ve pencereleri pvc doğramadır. Mutfak dolapları hazır mutfak dolabı olup tezgahı granittir. Taşınmazın ısınması soba ile sağlanmaktadır.

Adresi : Selçuklu Mah. 3685 Sok. No:32/9 Eyyübiye/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 100,00 m2
Arsa Payı : 13/130
İmar Durumu : Taşınmazın imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama, imar planına göre "Konut" lejantlı olan taşınmaz, Bitişik nizam, 2 kat olarak belirlenmiş, Belediye sınırları içerisinde yer alıp her türlü Belediye hizmetten yararlanmaktadır.

Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4/ş Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR