İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyüpsultan'da daire icradan satılıktır (Hisse satışı)

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941205
Şehir : İstanbul / Eyüpsultan
Semt-Mahalle : DEFTERDAR MAH. / EYÜP
Oda Sayısı : 2+1
: 49
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/37 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
İSTANBUL ADALET SARAYI B BLOK 1. KAT KAPI NO:B3-136

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ
2018/37 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen TAŞINMAZIN cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı/Özellikleri : İstanbul İli, Eyüpsultan İlçesi, Fethiçelebi Mah. 118 Ada, 11 Parsel, 3 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmazın borçlu adına kayıtlı 1/3 hissesi. Taşınmaz Fethi Çelebi mahallesi, Fethi Çelebi caddesi Tüfekçi sokak No: 2/1 mevkiinde Bodrum kat+ Zemin kat+ 3 Normal kattan ibaret 5 katlı bir apartmandır. Apartmanın dış cephesi cam mozaik kaplı olup, dış kapısı demirdir. Giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları karo mozaik, merdiven basamakları dökme mozaik kaplıdır. Her katta çift daire mevcuttur. Borçlunun 1/3 hisseli bulunduğu zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm olan mesken nitelikli taşınmazın dış kapısı çelik olup, mevcut daire 2 yatak odası+salon+ mutfak+ banyo+ wc+ holden ibaret olup dairenin net alanı 49.44 m2 dir. Dairenin salon ve yatak odalarının yer döşemeleri karo seramik, üstü halıfleks olup, ıslak zeminler karo seramik kaplıdır. Dairenin iç kapıları ahşap (Amerikan panel kapı), dış pencereler pvc ve ısı camlıdır. Daire kombi kaloriferli ve doğalgazlıdır. Satışa konu taşınmazın konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut+ticaret alanında kalmaktadır.
Adresi : Defterdar Mah. Fethi Çelebi Cad. Tüfekçi Sokak No:2/1 D:3 Eyüpsultan / İstanbul
İmar Durumu : 21.07.2014 T.T. 1/1000 ölçekli Eyüp l. Etap Koruma amaçlı Revizyon Uygulama imar planında H: 09.50 mt. Blok nizam Ticaret alanında, kısmen de yolda kalmaktadır, denilmiştir.
Kıymeti : 90.000,00 TL (1/3 hisse bedeli)
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ADALET SARAYI B BLOK 1. KAT KAPI NO:B3-136
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR