ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut Topçu Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942701
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8964 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/8964 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45740 Ada, 3 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, 1. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi Ankara ili Etimesgut ilçesi Topçu mahallesi 1520 sokak heseki apartmanı no 17/6 Etimesgut/ANKARA şeklindedir. Taşınmazın yer aldığı bina 1520. Sokak üzerinde, ikili blok nizam, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 2 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı kat olmak üzere toplam 6+çatı katlıdır. Binada 1. bodrum kat ile 2.normal kat aralığında her katta ikişer adet mesken, 3. katta çatı aralıklı 2 adet mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası kaplı olup mantolama yapılmıştır. Bina girişi 1.bodrum kattan, 1520. Sokaktan binaya bakıldığında ön cepheden sağlanmakta olup giriş kapısı demir doğrama, rüzgarlık ahşap doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri zemini, merdiven basamakları ile tüm bu mahallerin duvarları yaklaşık 1,10m yüksekliğe kadar mermer plak kaplı, bu yüksekliğin üzeri ve tavanları fasarit boyalıdır. Merdiven korkulukları demir + ahşaptır. Binanın çevre düzenlemesi yapılmış olup açık otopark alanı bulunmaktadır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Kıymet takdiri istenen 1. kat (6) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. 1520. Sokaktan binaya bakıldığında ön ve arka cephede yer almakta olup kuzeydoğu ve güneybatı yönlüdür. Bina girişinin 1.bodrum kattan sağlanması nedeni ile 6 no.lu mesken 2.kat konumunda görünmektedir.Fiili durumda; antre-hol, 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ahşap doğrama olup ısı camlıdır.Antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boyalı olup kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı olup karrtonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı köpük kaplı olup kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermer olup tezgâhın altında ve üstünde suntalam kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi ve duş kabini bulunmaktadır.Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Wc içerisinde hela taşı mevcuttur. Balkonlar oda ve mutfak ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır. Oda balkonu katlanır kayar cam kapama sistemi ile kapatılmıştır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 68,73 m² olarak ölçülmüştür. (Balkon alanları 6,59 m²'dir.)
Yüzölçümü : 300,00 m2
Arsa Payı : 30/300
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 09:50 - 09:53 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 09:50 - 09:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8964 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR