ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut/Topçu Mahallesi'nde 117 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180893
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 5+1
: 117
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1895 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/1895 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45684 Ada, 15 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, 3. kat 10 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresiTopçu Mahallesi 1544 Cad. No: 188/10 Ergen Apt. Etimesgut / ANKARA'dır. Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme ve bir taraftan bitişik olarak yapılmış,bodrum, zemin, 3 normal kat ve çatı arası katı ile 12 adet mesken ve 2 adet dükkandan oluşan bina mevcuttur. Binanın cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Merdivenler mermer ile kaplı olup, korkulukları demir doğramadır. Bahçede açık otopark vardır. Değerleme konusu gayrimenkul net 117,00 m2 (balkonlar dahil olup, ayrıca 24,00 m2 terası vardır); 5 oda-salon-mutfak-2 antre-2 wc-2 banyo-2 balkon ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Normal katta salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 adet balkon bulunmakta olup, diğer mahaller çatı arası katındadır. Odalardan birisi ışıklığa bakmakta olup, çatı arasındaki odalardan birisinin tavanının bir kısmı çatı eğimlidir. Dubleks merdiveni mermer kaplamadır. Taşınmaz binanın 3. Normal katında arka-yan tarafa cepheli konumda (Kuzeydoğu-Kuzeybatı) yer alan bir dairedir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar mutfak, wcler ve banyoda seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları suntalam kapaklı olup, tezgahı mermerdir. Alt kat wc de hela taşı ve lavabo, çatı arası wc de helataşı, alt kat banyoda klozet, lavabo ve duşakabin, çatı arası banyoda duş yeri, klozet ve lavabo mevcuttur. Pencereler ahşap doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Giriş kapısı çeliktir.
Adresi : Topçu Mahallesi 1544 Cad. No: 188/10 Ergen Apt. Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 620,00 m²
Arsa Payı : 66/620
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1895 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR