ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut Kazımkarabekir Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942749
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : KAZIM KARABEKİR MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 69
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9114 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/9114 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45269 Ada, 5 Parsel, KAZIMKARABEKİR Mahalle/Köy, Zemin Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi: Kazım Karabekir Mahallesi 2025. Sokak Şafak Apartmanı no: 2/4 Etimesgut/Ankara şeklindedir. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 200 m. kadar doğusundan Şehit Mehmet Ali Aslan Sokak, yaklaşık 50m kadar batısından da 1682. Cadde geçmektedir. Yine yaklaşık 100 m kadar kuzeyinden ise İstasyon Caddesi geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın yaklaşık 3,80 km batısında kalmaktadır. Bina betonarme tarzda bodrum zemin 3 normal ve çatı katlı olarak ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 10 dairelidir. Dairelerden ikisi çatı aralıdır. Binanın dış cephelerisıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Söve süslemeleri vardır. Alt kısımları yapay taş ile kaplıdır. Binanı giriş kapısı alüminyum doğramalıdır. Merdivenleri mozaik ile kaplıdır. Merdiven sahanlık duvarları yaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar fayans ile kaplı olup, üzeri alçılı desenli plastik badanalıdır. Merdiven korkulukarı profil demirdendir. Doğalgazlıdır. Daire mimari zemin katta bulunan kuzey güney ve doğu cepheli olan dairedir. Daire projesine göre 3 oda salon banyo tuvalet mutfak antre ve 1 balkondan oluşmaktadır. Mevcuttan ise 1 odası salona eklenmiş durumdadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise ısı camlı ahşap doğramalıdır. Islak zeminleri seramik diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet mutfak ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları alçılı kartonpiyerli plastik badanalıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Banyosunda duşakabin ve banyo dolabı vardır. Dağalgazlı ve kombilidir. Brüt yaklaşık 76,65 m² alanla sahiptir. Net alanı da yaklaşık 69,00 m² 'dir.
Yüzölçümü : 412,00 m²
Arsa Payı : 31/412
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9114 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR