Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut ilçesi Topçu mahallesinde icradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491651
Şehir : Ankara / Etimesgut
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/9590 TALİMAT
İhale Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu / Etimesgut / ANKARA
İkinci İhale Tarihi : 28.02.2017 10:30
İlk İhale Tarihi : 31.01.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 350000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2016/9590 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli, Etimesgut İlçesi Topçu Mahallesi 45021 Ada, 1 Parsel 47.074,00 m² yüzölçümlü, 1200/470740 arsa paylı, A-22 Blok 7. Kat 31 Nolu bağımsız bölümün borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Açık Adresi:Ankara İli, Etimesgut İlçesi Topçu (Atakent) Mahallesi 45021 Ada 1 Parsel sayılı 804. Cadde Numara 8/9 (eski 259)'da Elvankent Banka Blokları Sitesinin A-22 Blok yedinci katNo:31 Etimesgut/ Ankara şeklindedir. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binabetonarme tarzda, bodrum, zemin ve 7 normal katlı olarak, ayrık nizamdainşa edilmiştir. Toplamda 32 dairelidir. Binanın dış cephelerisıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Binanın giriş kapısı alüminyumdoğramadır. İç kısmında da alüminyum doğramadan rüzgarlık kapısı vardır. Merdivenleri mermer kaplıdır. Merdivenkorkulukları profildendir. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 0,80 m. yüksekliğe kadar cam mozaik kaplı olup üzeri plastik badanalıdır. Doğalgazlı, yangın tesisatlı, yangın merdivenliveçift asansörlüdür.Doğalgazlı merkezi sistem ile ısıtılmaktadır. Bahçesi düzenlidir. Otoparkı veyeşil alanları vardır. re mimari A-22 Blok, yedinci katta bulunan, kuzey ve batı cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır.Dairenin dış kapısı amerikan panel görünümlü çelik kapıdır. İç kapılarıahşap kapıdır.Pencereleri ise plastik doğramadır.Islak zeminleri seramik kaplıdır.Diğer zeminleri laminant parke kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları ise alçılı kartonpiyerli, plastik badanalıdır. Mutfağında mermer tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Antresinde vestiyeri vardır.Yaklaşıkbrüt 125,62 m2 alanlıdır. Bodrum katta 5,70 m2 lik depo eklentisi vardır.

İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu / Etimesgut / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9590 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR