Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut İlçesi Süvari Mahallesinde icradan satılık dükkan ilanı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492758
Şehir : Ankara / Sincan
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 40000 TL
İkinci İhale Tarihi : 23.02.2017 10:10
Dosya Numarası : 2015/16365 TLMT.
İhale Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU
İlk İhale Tarihi : 27.01.2017 10:10
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2015/16365 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli, Etimesgut İlçesi Süvari Mahallesi 45213 Ada, 13 Parsel 480,00 m² yüzölçümlü 35/480 Arsa paylı Zemin kat 14 Nolu bağımsız bölümün borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Açık Adresi:Ankara İli, Etimesgut İlçesi Suvari Mahallesi Şehit Abdullah Şener Sokak 69 Nolu Osmanlı Apartmanı Zemin Kat 69/A (14) nolu dükkandır. Arsa Parselasyon imar planında Konut alanı içindedir. Bina zemin + 3 katlı yapı özelliğindedir. Binanın dış cepnesi sayding kaplama olup boyalıdır. Bahçe demir korkulukla çevrilidir. Dükkanda arka bölümde küçük mutfak dolabı ve büro masası olup depo olarak hizmet verdiği, Dükkan Projesine göre yaklaşık =28.38 m² alanlıdır. Ulaşım kolaylığı vardır. Dükkan ana yola Ahimesut Bulvarına yakın olup dükkana yakın dolmuş ve otobüsler geçmektedir. Ayrıca taşınmazın bulunduğu yer Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulasım ve alt yapı sorunu bulunmamaktadır. Dükkanın giriş kapı ve pencereleri camlı demir doğramadır.Dükkanda WC bulunmaktadır. WC kapısı Amerikan Panel doğramadır. Yerler fayans yer döşeme duvarlar kartonpiyerli sıvalı boyalı, ıslak hacimler fayans kaplıdır. Dükkanda elektrik ve suyunun bulunduğu kaloriferli sistemle ısıtıldığı. (Bilgiler bilirkişi raporunda mevcuttur.)

İmar Durumu : Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 40.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 27/01/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/16365 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR