Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492561
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
: 111
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 27.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi : 23.02.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 180000 TL
Dosya Numarası : 2015/17355 TLMT.
İhale Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2015/17355 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Elvanköyü Mahallesi, 5.489,00m² yüzölçümlü, 98/5489 arsa paylı, Tarla Ana Taş. Nitelikli, 46005 ada 9 parsel C Blok 1.Kat 8 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken cinsi taşınmazın borçluya isabet eden TAM hissesinin satışı yapılacak olup taşınmazın adresi Elvan Mahallesi Kürşat Caddesi Elvan Sitesi, C blok No 30/C-8 Etimesgut/Ankara şeklindedir. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır.Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Cephe aldığı caddenin yol kaplaması asfalttır.Site toplamda 4 blokludur. Satışa konu taşınmaz C blok betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 16 dairelidir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, merdivenleri mermer ile kaplı, merdiven korkulukları profil korkuluk, sahanlık pencereleri plastik doğramalıdır. Sitenin bahçesi henüz düzenlenmemiştir.Etrafı betonarme duvar ile çevrilidir. Kilitli taşlı iç yolları vardır. Doğalgazlıdır. Daire mimari C blok, birinci katta bulunan kuzey ve batı cepheli olan dairedir. Daire 3 oda, salon, kiler, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları henüz takılı değildir. Pencereleri de plastik doğramadır. Islak zeminleri seramik, diğer zeminleri beton halleriyle durmaktadır. Tuvalet ve banyo duvraları tavana kadar fayanslıdır. Diğerduvarları, alçılı, plastik badanalıdır.Mutfağı henüz yapılmamıştır.Doğalgazı bağlı değildir. Kombisi ve petekleri takılı değildir. Yaklaşık kapalı alanı 111,75m² ve açık alanı 22,30m²'dir. 4,00m² de eklentisi vardır. Taşınmazın 8 nolu kömürlük eklentisi vardır. (Bilgiler bilirkişi raporunda mevcuttur.)

İmar Durumu : Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 27/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/17355 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR