ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut/Eryaman'da 233 m² dubleks daire mahkemeden satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180101
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 4+1
: 233
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4834 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/4834 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45796 Ada, 10 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 3. kat 9 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Eryaman Mahallesi, 312. Sokak, Emiryaman Apartmanı, No: 9 Etimesgut/Ankara dır. Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 1 bodrum, zemin, 3 normal ve çatı arası kat olmak üzere toplam 6 kattan müteşekkildir. Binada tamamı Binanın cepheleri mantolama üzeri boyalıdır.Bina girişi 312 Sokaktan bakıldığında sağ yan cepheden ve zemin kattan sağlanmakta olup giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina içinde zeminler mermer kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları kromajlı borudur. Blokta çalışır vaziyette 1 adet asansör mevcuttur.Bina arkasında uzaktan kumandalı kapı ile girilen açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Kıymet takdiri istenen 3. kat (9) numaralı bağımsız bölüm çatı aralı mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.
Bina girişine göre sol, 312. Sokaktan bakıldığında ön tarafta konumlu olup kuzeydoğu, kuzeybatı ve güneybatı yönlüdür.Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları gofrato boyalı, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Daire fiili durumda; antre, 2 hol, 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo, 2 wc, soyunma ve duş, 2 balkon ve 2 terastan müteşekkildir.Giriş (3.Normal) katta antre, hol, 1 oda, salon, mutfak, soyunma ve duş, 1 wc, 2 balkon, üst (çatı arası) katta hol, 3 oda, banyo, ebeveyn banyo, wc ve 2 teras bulunmaktadır. Odalara ve banyo-wc?ye salona bağlantılı holden (salon içinden) geçilmektedir.Antre zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Tavan havuz şeklinde düzenlenmiştir.Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Salon tavanı dekoratif olup gömme spot aydınlatmalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.Mutfak tezgâhı akrilik olup tezgâh altında ve üstünde profil çerçeve kapaklı dolaplar bulunmaktadır.Soyunma + duş zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı metal asma tavanlıdır. Kapıları suntalamdan imal edilmiş olup sürgülüdür. Duş hacminde herhangi bir vitrifiye malzeme bulunmamaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı metal asma tavanlıdır. İçerisinde lavabo ve klozet bulunmaktadır.Balkonlardan bir tanesi salon, diğeri mutfak ve oda ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır. Katlanır cam ile kapatılmıştır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan metal asma tavanlıdır. İçerisinde lavabo, köşe duş teknesi ve duşakabin bulunmaktadır. Üst banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan metal asma tavanlıdır. Dolaplı lavabo, duş teknesi ve duşa kabin bulunmaktadır.Üst wc?de zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan metal asma tavanlıdır. Klozet ve lavabo bulunmaktadır. Merdiven betonarme olup basamakları mermer, korkulukları kromajlı borudur.Yapılan ölçüme göre; taşınmazın net alanı, giriş kat 122,23 m2, üst kat 111,06 m2 olmak üzere balkonlar ve teras alanı dahil toplam 233,29 m² olup, toplam balkon alanı 14,77 m2, toplam teras alanı 47,00 m²dir. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Eryaman Mahallesi, 312. Sokak, Emiryaman Apartmanı, No: 9 Etimesgut/ANKARA
Yüzölçümü : 700,00 m2
Arsa Payı : 97/700
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4834 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR