ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut/Eryaman Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927288
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7264 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/7264 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 47567 Ada, 7 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, zemin kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Yeşilava Mah. 4005 sk. no:6/1 Etimesgut/Ankaradır. Bina bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Yapı 5 katlı, 11 bağımsız bölüm içermektedir. Bodrum katında dairelere ait depolar, su sayaç yerleri, apartmana ait depo, zemin katında 2 adet mesken, 1.normal katından 3.normal katına kadar her katta 3'er adet mesken bulunmaktadır. Bina girişi, zemin katından, kuzeydoğu yönünden sağlanmaktadır. Dış cephesi fuga kaplama dekorludur. Ana giriş kapısı alüminyum profil çerçeveli ve camlıdır. Giriş holü zemini mermer, duvarları saten boya, tavanı alçı üzeri saten boya dekorludur. Binada kamera sistemi sesli diafon sistemi bulunmaktadır. İlçe Merkezine yakın, ara sokak konumludur. Bina yeni yapı olup, bahçe, apartman boşluğu, sığınak vb.alanları bakımlıdır. Taşınmaz binada zemin katta, bina girişine göre sol ön konumda yer almaktadır. Bağımsız bölüm güneydoğu ve güneybatı cephelidir. Projesine göre yasal net kullanım alanı 111 m² (Brüt 128 m²) olarak tespit edilmiştir. Mahallindeki faydalı kullanım alanı ise 111 m² olarak ölçülmüştür. Projesinde ve mahallinde; Salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları kasa ve kanadı mebran penceleri PVC doğramadır. Salon ve oda zeminleri lamine parke kaplama, duvarları saten boya dekordur. Antre zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları akrilik olup, tezgahı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans dekordur. Banyoda yerden klozet, dolaplı lavabo ve tekneli duşakabin bulunmaktadır. Kombi ve petekleri takılıdır. Balkon korkuluk ve küpeşteleri alüminyum profil doğramadır. Taşınmaz ana binada zemin katta, caddeye göre ön tarafta konumludur. Tapu kayıtlarında E-1 Depo eklentisi mevcuttur.
Yüzölçümü : 900,00 m²
Arsa Payı : 81/900
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:05 - 10:08 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:05 - 10:08 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 47567 Ada, 7 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 3. kat 11 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Yeşilava Mah. 4005 sk. no:6/11 Etimesgut/Ankara'dır. Bina bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Yapı 5 katlı, 11 bağımsız bölüm içermektedir. Bodrum katında dairelere ait depolar, su sayaç yerleri, apartmana ait depo, zemin katında 2 adet mesken, 1.normal katından 3.normal katına kadar her katta 3'er adet mesken
bulunmaktadır. Bina girişi, zemin katından, kuzeydoğu yönünden sağlanmaktadır. Dış cephesi fuga kaplama dekorludur. Ana giriş kapısı alüminyum profil çerçeveli ve camlıdır. Giriş holü zemini mermer, duvarları saten boya, tavanı alçı üzeri saten boya dekorludur. Binada kamera sistemi sesli diafon sistemi bulunmaktadır. İlçe Merkezine yakın, ara sokak konumludur. Bina yeni yapı olup, bahçe, apartman boşluğu, sığınak vb.alanları bakımlıdır.Taşınmaz binada 3 katta, bina girişine göre arka orta konumda yer almaktadır. Bağımsız bölüm kuzeybatı, güneybatı ve kuzeydoğu cephelidir. Projesine göre yasal net kullanım alanı 132 m² (Brüt 155 m²) olarak tespit edilmiştir. Mahallindeki faydalı kullanım alanı ise 132 m² olarak ölçülmüştür. Projesinde ve mahallinde; salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, duş, antre, hol ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları kasa ve kanadı mebran penceleri PVC doğramadır. Salon ve oda zeminleri lamine parke kaplama, duvarları saten boya dekordur. Antre zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları saten boya dekorludur. Mutfak dolapları akrilik olup, tezgahı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans dekordur. Banyoda yerden klozet, dolaplı lavabo ve tekneli duşakabin bulunmaktadır. Kombi ve petekleri takılıdır. Balkon korkuluk ve küpeşteleri alüminyum profil doğramadır. Taşınmaz ana binada en üst katta, caddeye göre arka tarafta konumludur. Tapu Kayıtlarında E11 Depo eklentisi mevcuttur.
Yüzölçümü : 900,00 m2
Arsa Payı : 82/900
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:20 - 10:23 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:20 - 10:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7264 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR