ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut/Elvan'da 90 m² daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181425
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/7285 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 18154 Ada, 1 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, 5A Blok Zemin Kat 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi: Oğuzlar (tapuda Elvan) Mahallesi,Ahi Mesud Bulvarı133/E kapı no Arzum 87 Sitesi, 5/A Blok Daire No:1 Etimesgut ANKARA şeklindedir. Meskenin bulunduğu bina, 1 bodrum, zemin, 4 normal katlıdır. Bina girişi site içinden zemin kat seviyesinden, ön cephedendir. Binanın dış cepheleri,ısı yalıtımlı sıva üzeri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binada toplam 10 daire, normal katlarda ise 2 daire yer almaktadır.Bina girişinde ve katlarda, merdiven basamakları ve sahanlıklarda zeminler mermer kaplı olup yan duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Dairenin dış kapısı çeliktir. Daire, projesine göre 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, antre mutfak, banyo ve wc zemini seramik kaplıdır. Antre, salon ve odaların duvarları ise alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanları sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta; duvarları seramik kaplı olup tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli laminat kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır.Banyoda; duvarları seramik kaplı olup içinde lavabo,küvet, klozet ve duş bataryası vardır.WC'de; duvarları seramik kaplı olup içinde lavabo ve hela taşı yer almaktadır. İç kapıları hazır panel ahşap doğramadır. Pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır.Isınma sistemi kombi cihazlı ve doğal gazlıdır.
Bağımsızın net (faydalı) alanı 90 m2 + 2m² PVC sistem ile kapatılmış balkon ve 6 m2 kayar sistem cam balkon ile kapatılmış balkon alanı olarak ölçülmüştür.
Adresi : Oğuzlar (tapuda Elvan) Mahallesi,Ahi Mesud Bulvarı133/E kapı no Arzum 87 Sitesi, 5/A Blok Daire No:1 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 8.277,00 m²
Arsa Payı : 1/100
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR