ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut/Bağlıca'da 116 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01058862
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : BAĞLICA MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 30.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/11069 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2014/11069 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46789 Ada, 5 Parsel, BAĞLICA Mahalle/Köy, 4. kat 20 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup açık adresi : Bağlıca mah. Çakmaklıtaş cad. 5/20 Etimesgut/Ankara şeklindedir. Binanın özellikleri ; Site tarzında inşa edilmiştir. Site içerisinde dubleks tipi bitişik yapılar ile çok katlı yapılar iç içe olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bina 1 bodrum, zemin ve 4 normal katlı olup normal katlarında 4 er daire mevcuttur. Dış cephe serpme sıva + akrilik boya kaplıdır. Ana bina giriş kapısı ve rüzgarlığı alüminyum doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini andezit taşı ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı,merdiven yan duvarları 1,20 m yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva + plastik boya kaplıdır. Her kata çalışan asansörü vardır. Taşınmazın bulunduğu muhitten, şehir merkezine, çarşı ve pazara, alış veriş merkezlerine, hastane ve okul gibi sosyal donatı alanlarına, toplu ulaşım araçları ile raylı ulaşım istasyonlarına ulaşım imkanı vardır. Bölgede elektrik, su yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. 20 Nolu bağımsız bölümün özellikleri :Mesken terk edilmiş vaziyette olup içerisinde yabani güvercinler yuva yaptığı tüm bağımsız bölümleri kuş pisliği ile en az 5 cm kalınlığında tabaka oluşturduğu tespit edilmiştir. Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo. wc ve 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar mutfak ve oda çıkışlıdır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden antre, mutfak, banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. salon, mutfak, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Tüm duvar-tavan birleşimleri kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde laminat esaslı mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda seramik lavabo, duş imkanlı alanı, batarya takımı ile klozeti vardır. wc de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğal gaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı ; yerinde yapılan ölçülerde bürüt analı 137,13 m² dir. net alanı 116 m² dir. balkon dahil net alanı 130 m² . balkonların toplamı 14 m² dir. mesmen kuze ve batı olmak üzere iki cepheli ve güneş görür şeklindedir.
Yüzölçümü : 7.321 m²
Arsa Payı : 185/7321
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:05 - 10:08 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:05 - 10:08 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45677 Ada, 4 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 7 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi :Topçu mah. 1501 sk. 6 nolu sefa apartmanı zemin kat no 7 Etimesgut /Ankara şeklindedir. Binanın özellikleri : Bina bitişik nizamlı olup ön cepheye göre sol koldan bitişiktir. Ana bina 1 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup normal katlarında2 şer daire mevcuttur. Zemin katında 2 adet dükkanı vardır. Dış cephe ısı yalıtım esaslı mantolaması mevcut olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Ön cephe sütun şeklinde ahşap baskı süslemelidir. Giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları 1,20 m yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Taşınmazın bulunduğu muhitten şehir merkezine çarşı ve pazar alışverişmerkezlerin hastane ve okul gibi sosyal donatı alanlarına toplu ulaşım araçları ile raylı ulaşım istasyonlarına ulaşım imkanı vardır. Bölgede elektrik, su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.7 nolu dükkanın özellikleri:Dükkan binanın ana girişinden ayrı olarak direkt sokak üzerinden girilmektedir. Ön cepheye göre sol kolda kalmaktadır. Dükkan ile ana bina giriş kapısı arasına 60 cm lik beton duvar örülerek sınır çekilmiştir. Dükkanın önünde sokak üzerine olmak kaydıyla araç park imkanı vardır. Dükkan ana dükkan hacmi ve arka kısımda yer alan ve wc alanından müteşekkildir. Zeminler seramik ve duvarlar alçı sıva +plastik boyalıdır. Tavanlar alçı sıva+plastik boyalıdır. Dükkanın ön cephesi komple camekan esaslı olup vitrin özelliğine sahiptir. Dükkan içerden ve dışarıdan seyirli konuma sahiptir. Demir doğrama esaslı penceresi ve giriş kapısı vardır. Dükkanın ısınma şekli sobalıdır. Binada doğalgaz tesisatı olmasına rağmen henüz kombi, petek ve doğalgaz saati takılmamıştır. Kullanım alanı yerinde yapılan ölçümlerde dükkanın net (faydalı ) alanı 77 m² olarak ölçülmüştür. Bürüt alanı 84,24 m² dir. Dükkan güney ve tek cepheli olup güneş görür şeklindedir.20.03.2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31.12.2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Yüzölçümü : 373,00 m²
Arsa Payı : 70/373
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:15 - 10:18 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:15 - 10:18 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA


3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45677 Ada, 4 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi :Topçu mah. 1501 sk. 6 nolu sefa apartmanı zemin kat no 8 Etimesgut /Ankara şeklindedir. Binanın özellikleri : Bina bitişik nizamlı olup ön cepheye göre sol koldan bitişiktir. Ana bina 1 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup normal katlarında 2 şer daire mevcuttur. Zemin katında 2 adet dükkanı vardır. Dış cephe ısı yalıtım esaslı mantolaması mevcut olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Ön cephe sütun şeklinde ahşap baskı süslemelidir. Giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları 1,20 m yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Taşınmazın bulunduğu muhitten şehir merkezine çarşı ve pazar alışveriş merkezlerin hastane ve okul gibi sosyal donatı alanlarına toplu ulaşım araçları ile raylı ulaşım istasyonlarına ulaşım imkanı vardır. Bölgede elektrik, su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.8 nolu dükkanın özellikleri : Dükkan binanın ana girişinden ayrık olarak direkt sokak üzerinden girilmektedir. Ön cepheye göre sağ kolda kalmaktadır. Dükkan ile ana bina giriş kapısı arasına 60 cm lik beton duvar örülerek sınır çekilmiştir. Dükkanın önünde sokak üzerine olmak kaydıyla araç park imkanı vardır. Dükkan ana dükkan hacmi ve arka kısımda yer alan ve wc alanından müteşekkildir. Zeminler seramik ve duvarlar alçı sıva +plastik boyalıdır. Tavanlar alçı sıva+plastik boyalıdır. Dükkanın ön cephesi komple camekan esaslı olup vitrin özelliğine sahiptir. Dükkan içerden ve dışarıdan seyirli konuma sahiptir. Demir doğrama esaslı penceresi ve giriş kapısı vardır. Dükkanın ısınma şekli sobalıdır. Binada doğal gaz tesisatı olmasına rağmen henüz kombi, petek ve doğal gaz saati takılmamıştır. Dükkannın depo ile bağlantısı kesilmiş olup, dükkanın 2/3 ü kadar depo alanının olduğu, ancak kapatıldığı tespit edilmiştir. Dükkanın satılması halinde depo eklentisinin yeniden dükkan ile irtibatlandırılması gerekmektedir. Kullanım alanı yerinde yapılan ölçümlerde dükkanın net alanı 86 m² olarak ölçülmüştür. Dükkanın bürüt ahalın ise 92,63 m² dir. Dükkan güney ve doğu olmak üzere cepheli ve güneş görür şeklindedir. 20.03.2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31.12.2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Yüzölçümü : 373,00 m²
Arsa Payı : 71/373
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:25 - 10:28 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:25 - 10:28 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/11069 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR