ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Eskişehir/Tepebaşı'nda bahçeli kerpiç ev mahkemeden satılıktır

ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961652
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / FATİH
: 168
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKBAL 25.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(Satış Memurluğu)
Dosya No
:
2018/34 Ort. Gid. Satış
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

(Satış Memurluğu)
Ort. Gid. Satış No: 2018/34
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI


SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN;
Cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Tunalı Mahallesi, 1437 ada, 1013 parsel sayılı, 168,00 metrekare yüzölçümlü, bahçeli kerpiç ev nitelikli taşınmaz olup üzerinde sokak cepheli 80,00 metrekare alana oturan iki katlı mesken yapısı ile bahçede 40,00 metrekare alanlı üç odalı, yıpranması % 70 olan indirme yapı ve müştemilat vardır, sokak cepheli mesken yapısı iki katlıdır, iki adet daire vardır, soba ile ısıtılmaktadırlar, iç kapılar ahşap, pencereler PVC malzemedir, mesken yapısı 3A sınıfında olup yıpranması %35'tir, kuş uçuşu vilayet meydanına 2.210,00 metre, Anadolu Üniversitesi girişine 1.900,00 metre ve çevre yoluna 200,00 metre mesafededir, ulaşımı otobüs ve dolmuş iledir, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Zafer Mh. Ceyhun Sk. No: 15
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam üç kat mesken alanına isabet etmekte olup yaklaşık ölçüye göre yola terki vardır, şuyuludur, zemin yapılaşmasına göre çıkabilecek değişiklikler için lisanslı harita kadastro mühendislik büroları tarafından ölçüm yapılması gerekmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 245.000,00.-TL
KDV Oranı : % 1
1. Artırma Günü : 08/07/2019 günü 14.00-14.05 arası
2. Artırma Günü : 07/08/2019 günü 14.00-14.05 arası
Artırma Yeri : Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istekte bulunursa (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, artırma gününden on gün önce herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Ortaklığın Giderilmesi Satış sayılı dosya numarasıyla başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR