ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 44 m² 1+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111065
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 1+1
: 44
Yayınlandığı Gazeteler

SONHABER 05.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MRKZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/17 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
SATIŞA KONU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 28.02.2019 tarihli bilirkişi raporuna göre, Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi 1405 ada 36 parsel, yüzölçümü 119,65 m2, niteliği arsa, kat zemin, arsa payı, 48/576 olan, Tunalı Mahallesi, 2 nolu bağımsız bölüm. Mesken niteliğindeki taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Ana bina yaklaşık 4-5 yıllık olup ortak kullanımlı kapalı otoparkı vardır. Merdivenleri mermer kaplamadır. Gelendost sokak üzerinde batı ön cepheli binadır. Betonarme karkas bina III. sınıf B grubu yapı sınıfına girmektedir. 2019 yılı asgari arsa birim değeri 252,81 TL/m2 ve bina yapım birim değeri 966,00 TL/m2 dir. Taşınmaz belediye, elektrik ve doğal gaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında Ata ve Hürriyet İlköğretim Okulları, Fatih Camii, Gaffer Okkan ve Derman Caddeleri vardır. Ulaşım, yakınındaki caddelerden geçen belediye halk otobüsleri ve dolmuş minibüsleri ile kolayca yapılmaktadır. Şehir merkezi vilayet meydanına yaklaşık kuş uçuşu 2.186 mt, Derman Caddesine 19,00 mt mesafededir. Yapı ruhsat tarihi 16.04.2013'tür.
Daire onaylı projesine göre toplam brüt alanı 44,20 m2 olup, ön yüzü Gelendost sokağına bakmaktadır. Boş dairedir. 2 oda + antre + mutfak + banyo-wc den ibarettir. Binanın dışı cephe boyası ile boyalıdır. Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplamalı ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Odaların tabanı laminant parke, ıslak zeminlerde ise tabanlar seramik, banyoda duvarlar komple renkli fayans ile kaplıdır. Mutfak : alt +üst kaplama dolap + granit tezgah + çelik eyve + doğal gaz hattı + banyo, banyoda klozet +lavabo + duş bataryası vardır. Bina ve daire batı-doğu cephelidir.
Taşınmazın evsafı, yapı sınıfı, bakımlı bina olması, imar durumu, zemin katta ve ortak kullanımlı kapalı otoparklı oluşu, çevredeki ana yollara, ticaret ve alışveriş merkezlerine yakın oluşu, şehir merkezine olan mesafesi, ulaşım kolaylığı, batı ön cepheli olması v.s. Tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa alım-satım rayiçleri de dikkate alındığında keşif tarihindeki piyasa pazar değerinin 100.000,00 TL (Yüzbin Türk Lirası) olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Fatih Mah. Gelendost sk. No:28 K:zemin D:2 Tepebaşı ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 119,65 m2 (bağımsız bölümün brüt kullanım alanı 44,20 m2 dir)
Arsa Payı : 48/576
İmar Durumu : Uygulama imar planına göre bitişik nizam dört kat mesken alanına isabet
etmektedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MRKZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR