ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Tepebaşı'nda 36 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128831
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : SÜTLÜCE MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 1+1
: 36
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR YENİGÜN 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/64 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
6 No lu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2019/64 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Sütlüce mahallesi 14653 ada 2 parselde kayıtlı binada 124/2360 arsa paylı zemin kat 6 nolu meskendir. Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 296,20 m2 dir. C-Taşınmazın özellikleri;Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün olduğu bina bodrum kat,zemin kat ve 2 normal katlı olarak betonarme karkas sistemde yapılmıştır.Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.Keşif anında bağımsız bölümün boş durumda olduğu görülmüştür. Bağımsız bölüm 2 adet oda (1+1) banyo,antre ve antrede oluşturulmuş mutfak nişinden oluşmaktadır. Daire kapıları ahşap doğrama,pencereleri PVC doğrama yapılmıştır. Odların zemini ahşap laminant parke yapılmış ,ıslak zeminler ve banyo duvarları seramik kaplıdır.Antredeki mutfak nişinde tezgah ,dolap,eviye ve bataryası mevcuttur. Daire alanı 36,32 m2 dir. Bağımsız bölümün olduğu bina öğrenciler dönük olarak 1+1 olarak yapılmış apart dairelerden oluşmaktadır. Bu nedenle merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır.Elektrik ve suyu vardır.
Binanın inşaat ruhsatı 2012 yılında alınmıştır.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının%10 olabileceği kanaati ne varılmıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır.
Adresi :Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Sütlüce mahallesi Demir kapı sokak no 85 adresinde bulunan binada zemin kat 6 nolu bağımsız bölümdür.
Yüzölçümü : 296,20 m2
Arsa Payı : 124/2360
İmar Durumu :İnşaat tarzı Kıymet takdiri yapılan 14653 ada 2 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planın da bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :6 No lu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR