ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113256
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1180 ESAS
Muhammen Bedeli
:
305,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR7. İCRA DAİRESİ

2017/1180 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu kaydı: Kat irtifakı tapu kaydında; Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Zincirlikuyu Mahallesi, 9249 ada, 20 parselde, yüzölçümü 238,00 m2 olan, 187 / 714 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği arsa, 2. ve çatı kat, bağımsız bölüm no:7 olan dubleks meskendir. Tapu kaydında 30.12.2008 tarihli yönetim planı beyanı vardır.
Taşınmazın özellikleri: Taşınmaz, Hayrettin Karaca ve Dizili Sokak üzerinde konumlu bulunduğu parselde, bodrum+zemin+2+çatı katlı binanın 2. ve çatı katında, yaklaşık 133,92 m2 net alanlı (187,00 m2 brüt alanlı) mesken olup, Eskişehir Tepebaşı Belediyesinden haricen temin edilen mimari projesine göre 2. katta salon, oda, mutfak, antre, banyo, 2 balkon, çatı katında 2 oda (Odalardan birinde soyunma odası ve duş bulunmaktadır.), antre, banyo ve kiler mahallerinden ibarettir. Taşınmaz binanın Dizili Sokak cephesinde yer almaktadır. Mesken kiracı tarafından kullanılmaktadır.
Yerinde yapılan incelemede; salon, odalar, çatı kat antre, kiler zemini laminat parke, 2. kat antre, mutfak ve balkonların zemini seramik kaplamadır. Dubleks merdiven kaplaması laminat olup, korkulukları demir profil doğramadır. Mutfakta çimstone tezgâh, seramik kaplama tezgâh alnı, tezgâh altı ve üstü suntalam kaplama dolaplar mevcuttur. Banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplama olup, alafranga tuvalet, duşakabin/duş bataryası, 2. katta bulunan banyoda aynalı dolaplı lavabo, çatı katındaki banyolarda ayaksız lavabo mevcuttur. Balkonların korkulukları duvar üstü demir profil doğramadır. Isınma sistemi kombi doğalgaz olan meskende petekler panel radyatördür. Pencereler ve kiler kapısı p.v.c. doğrama, diğer tüm iç kapılar panel kapı, meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır.
Taşınmazların bulunduğu bölgenin özellikleri: Taşınmazlar kuş uçuşu Özel Ümit Hastanesine yaklaşık 12 metre, Eskişehir-Bursa yoluna yaklaşık 140 metre, Avukat Mail Büyükerman İlkokuluna yaklaşık 220 metre, Seyrantepe Camiine yaklaşık 408 metre, Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Eczacılık Fakültesi giriş kapısına yaklaşık 1.930 metre ve Vilayet Meydanına yaklaşık 4.587 metre mesafededir. Ulaşım parselin 80 metre doğusunda bulunan Gerekli Sokak üzerinden geçen büyükşehir belediyesi halk otobüsleri ile sağlanmaktadır.
Taşınmazın değeri: Taşınmazın vasfı, yapı sınıfı, yaşı, imar durumu, çevresindeki ana yollara mesafesi, çevresindeki yapılaşmanın konumu, iskânsız oluşu, bodrum katında otoparkının olması vs. gibi tüm özellikleri bir bütün halinde göz önünde bulundurularak ve de piyasa alım-satım rayiçleri de dikkate alındığında keşif tarihindeki piyasa pazar değeri 305.000,00 TL. (ÜçYüzBeşBinTürkLirası) dır.
Adresi :Batıkent Mahallesi, Hayrettin Karaca Sokak, Hacı Özmen Apartmanı, No:6/3, Tepebaşı, Eskişehir
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat (B-3) mesken alanına isabet etmektedir
Kıymeti : 305.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT 3402 Sayılı Kadastro Kanununun Ek-1. Maddesi uygulamasına tabidir
Mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1180 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020
NOT: 1- Bursa B.A.M. 6. H.D.' nin 2019/1461-1621 E/K sayılı, 10/07/2019 tarihli ilamı da dikkate alınarak ihale esnasında nakit teminat kabul edilmeyecek olup, ihaleye katılmak isteyenlerin, satış saatinden önce müdürlüğümüz kasa hesabına (Iban No: TR130001500158007293282656) teminatı yatırmaları ve bu hususta banka dekontunu ihale masasına ibraz etmeleri gerekmektedir.
2- Tebliğ edilemeyen ilgilere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR