ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130198
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12256 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat Merkez / Eskişehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR4. İCRA DAİRESİ

2016/12256 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Tapu Bilgileri : Eskişehir İli , Tepebaşı İlçesi , Şirintepe mahallesi , Eski bostanlık mevkii , 15143 ada ,6 parsel , yüz ölçümü 210,00 m2 ,Arsa,Kat :1 , B.B.No : 2, Arsa Payı10 / 20 , Mesken , borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır.
İrtifak : Taşınmazın tamamı üzerinde TEİAŞ lehine daimi irtifak hakkı vardır.
Adresi : Şirintepe mahallesi ,Yumru sokak , N : 53 ,Kat : 1, D : 2
İmar Durumu :Uygulamalı İmar Planına göre bitişik nizam üç kat konut yapımına müsaadelidir.
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina; Onaylı Projesine uygun olarak yapılan Yığma Kargir bina III. Sınıf , A grubu yapı sınıfına girmekte olup , yaklaşık 35-40 yıllık binadır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin , Esgaz ve de Tedaş A.Ş. nin hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bina Yumru sokağın üzerinde bodrum+3 katlı ( son katı inşaat halinde ) binadır. 2018 yılı asgari arsa birim değeri 192,00TL/m2 dir. Bina ve daire kuzey-güney cephelidir. Binanın dışı sıvalı konumdadır. Merdivenleri mozaik kaplıdır. Binaya sonradan ilave kat çıkılması yapılmakta olup ,inşaat halindedir. Isınma sistemi doğalgaz kombi ile yapılmaktadır. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçuşu 3.956 mt. ve Bursa caddesine yaklaşık 117mt. mesafededir. Binanın yakın çevresinde Bursa ve İsmet İnönü -2 caddeleri, Tofaş Servisi ,Ahmet Olcayİ.Ö.O. ,B-3 katlı yeni binalar , 1 ve 2 katlı eski yapım binalar, çeşitli iş yerleri bulunmaktadır.
Dairenin Özellikleri ;Brüt alanı 97,00 m2 olup , salon + 3 oda + geniş hol +mutfak + wc + banyo + balkon dan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapılar suntalem pres ahşap kapı ve pencereler PVC doğramadır. Odaların ve holün tabanı marley ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplı , duvarlar ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta alt-üst kaplama ahşap mutfak dolabı + mermer tezgah + evye + tezgah üstü fayans + doğalgaz hattı + kombi mevcuttur. Banyoda ise sadece duş bataryası vardır.Kuzey - güney cephelidir.
Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , eski bina ve bakımsız daire olması , İmar durumu , çevredeki ana yollara marketlere , Okullara , alış-veriş ve ticare yerlerine olan mesafesi , çevresindeki yapılaşmanın konumu vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa Alım-Satım rayiçleri de dikkate alındığında Keşif Tarihindeki Piyasa Pazar Değeri 120.000,00TL. dir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Türkiye Elektrik İletim A.Ş Genel Müdürlüğünün 09.10.1967 tarih ve - 4236 yevmiyeli ve
10/12/2014 tarih ve 36956 yevmiyeli 210 M2 sahada irtifa hakkı şerhi bulunmaktadır.
Diger hususlar Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat Merkez / Eskişehir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanından ilgililere tebliğat çıkarılmış olup, tebliğatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi geregince tebliğat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12256 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR