ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063897
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÖMERAĞA MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10932 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2018/10932 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Tapu Kütüğünde ; Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Ömerağa mahallesi , 1079 ada , 112 parsel , yüzölçümü 661,77 m2 , Niteliği ARSA , Blok : A , Kat : zemin , B.B.No : 1, arsa payı : 2550 / 66177 , Mesken , Nuğman ER ( Ferit oğlu ) adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Adresi : Ömerağa mahallesi , Çelebi sokak , Tüner Sitesi , N: 36 , Kat: zemin , D : 1 İmar Durumu : Uygulama İmar Planına göre B-4 ve B-3 kat konut yapımına müsaadelidir. Ana bina ; Çelebi - Dinlek - Ova sokakları arasında köşede eski yapım binadır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin, Esgaz'ın ve Tedaş'ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfında yapılmış olup, yaklaşık 21 -25 yıllık ve yıpranma oranı % 25 dir. Bina içi merdivenler karotaş ve mozaik kaplamadır. 2019 yılı asgari arsa birim değeri için 313,22 TL/m2 dir. Bina doğu - güney-batı cephelidir. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi merkezi kömürlü sistem ile yapılmaktadır. Her katta dört daire vardır. Ulaşım olarak Yakınındaki Turgut Reis caddesinden ( yaklaşık 130 mt. mesafede ) geçen B.B.H. Otobüsleri ile yapılmaktadır. Şehir merkezine kuş uçumu yaklaşık 1.720 mt. mesafededir. Yakın çevresinde Sakarya-2 , Turgut Reis ve Gazi Yakup Satar caddeleri , Gazi İ.Ö.O. , Veli Bey Camii vardır. Yönetim Planı tarihi 27.09.1996 dır. Ortak kullanımlı kapalı garajı kullanılacak konumda değildir. Dairenin Özellikleri ; Daire Ova sokağa ( genişliği 9 mt. ) cepheli ve brüt alanı yaklaşık 90,00 m2 olup, salon + 2 oda ( bir oda aydınlığa bakıyor ) + mutfak + antre + banyo + wc + 2 balkondan ibarettir. Dairenin giriş kapısı ve iç kapılar suntalem ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfakta ; alt-üst ahşap dolap + mermer tezgah-evye+aspiratör+şofben mevcuttur. Banyoda ; ayaklı lavabo + duş bataryası vardır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10932 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR