ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 186 m² 4+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112076
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : AŞAĞI SÖĞÜTÖNÜ MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 186
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3713 ESAS
Muhammen Bedeli
:
670,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/3713 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Aşağısöğütönü mahallesi 1516 .sokak ve 1514. Sokaklar arasındaki ise de 1516 .sokak üzerinde bulunan binada A blok zemin kat1 nolu bağımsız bölümdür. (Durisilya evleri)
TAPU KAYDI ; Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi zincirli kuyu mahallesi 3282 ada 1 parselde kayıtlı bina da 230/11000 arsa paylı BBlok zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 14634,70 m2 dir. Bağımsız bölümün tam Ömerler Özel Sağlık hizmetleri Eğiitim Turz. San. Ve Tic. A.Ş. adına kayıtlıdır.

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ; Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün olduğu parsel üzerinde 9 adet bloktan oluşan binalar mevcut olup binalar bodrum kat zemin kat ve 2 normal katlı olarak betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Bağımsız bölümün olduğu blok 516. Sokak ile 1511. Sokak kesişiminde ve site içinde bulunmaktadır. Binada asansör mevcut olup katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları granit kaplıdır. Bodrum katlar otopark olarak düzenlenmiştir. Her kattaiki adet daire vardır. Bağımsız bölüm bürüt 230,00m2 alanlı olup balkonlar dahil net kullanım alanı ise 186,23m2 dir. Dairenin keşif anında kiracı tarafından kullanıldığı görülmüştür. Daire salon ,4 adet oda , mutfak, banyo, antre, ebeveyn banyo , 2 adet balkon ve wc mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı,diğer kapıları ahşap panel kapı, pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama yapılmıştır. Salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke,ıslak zeminler seramik , banyo ve wc duvarları seramik yapılmıştır. Mutfakta çimston tezgah, dolaplar eviye ,eviye bataryası, ,davlumbaz , ankastre ürünler mevcuttur. Salonda ışık havuzu oluşturulmuş olup kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Elektrik ve suyu vardır. Site içinde çevre düzenlemesi kapsamında çevre duvarı, çimleme ,yürüyüş yolları ,ağaçlandırma yapılmıştır. Site çevresi duvar ve korkuluk ile çevrilmişve girişe güvenlik kulübesi yapılmıştır. Site içinde sosyal tesis yapılmıştır. Binanın inşaat ruhsatı 13.04.2013 tarihinde alınmıştır.Binanın yaşı vegenel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının%6 olabileceği kanaatine varılmıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır.
TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BÖLGE ÖZELLİKLERİ; Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 6980mt mesafede bulunmaktadır. Eskişehir-Bursa karayoluna 845mt mesafede bulunmaktadır. Tepebaşı aşağısöğüt önü Toki konutlarına 1440mt mesafededir. Keskin yoluna 200mt mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz şehrin ticari faaliyetlerin yoğunolduğu bölgelere uzak mesafede bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
İMAR PLANI; Kıymet takdiri yapılan 3282ada 1 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planlında ayrık nizam konut alanına isabet etmekte olupkaks;0,60 Hmax:9,50 uygulaması vardır.
EMLAK VERGİ DEĞERİ; Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 84,67 TL/m2 dir.
Kıymeti : 670.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3713 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR