ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 141 m² 4+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130990
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : HACI SEYİT MAH. / HACIALİBEY
Oda Sayısı : 4+1
: 141
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11941 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2019/11941 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 603 Ada, 33 Parsel, HACISEYİT Mahalle/Köy, 2 kat 5 bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölümün bulunduğu bina bodrum kat,zemin kat, 2 normal katlı olarak betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Binanın bodrum katında her bağımsız bölüm için rezerv alanı oluşturulmuştur. Zemin katında ve 1. Katında 2 şer adet daire ve 2. Katında tek daire olarak projelendirilmiştir. Binada asansör yoktur. Daire sokağa ve arka bahçeye bakmaktadır. Daire bürüt 180,00m2 dir. Net kullanım alanı ise balkonlar dahil 141,33 m2 dir. Daire salon,4 adet oda , mutfak,banyo, ebeveyn banyo ,antre 4 adet balkon mevcuttur. Bina dış cephesi paksidinğ kaplanmış olup binaya demir kapıdan girilmektedir. Daire giriş kapısı çelik kapı,pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama yapılmıştır. Projeye göre mutfakta tezgah ve dolaplar banyoda klozet , lavoba ve duş , ebeveyn banyoda duş ve lavoba gözükmektedir. Daire kalorifer ile ısıtılmakta olup elektrik ve suyu vardır. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Yapı yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranı % 15 olabileceği kanaatine varılmıştır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir.Tramvay güzergahına yakın mesafededir. Şeker fabrikasına ,kent parka yaklaşık 1 km mesafededir. E(5) rezerv alanı, ile E(1) çamaşırlık eklentisi mevcuttur.
Adresi : Hacıseyit Mah. Adalet Ağaoğlu Sk Vara Apt No:5/5 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11941 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR