ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 140 m² 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095060
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10978 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2019/10978 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Eskişehir ili, Tepebaşı İlçesi, Şirintepe Mahallesi,15126 ada-16 parsel sayılı,245.49 m2 miktarlı, Arsa vasfındaki Kat İrtifakı ile yükümlü ana taşınmazda ; 2. ve Çatı Katı (9) nolu Dubleks Meskenin Kat irtifakına ayrılan 191/920arsa payı ve mülkiyet hissesi borçlu adına kayıtlıdır
YAZIŞMA ADRESİ :Şirintepe Mahallesi,.Özbay Sokak.No:47/9 - Tepebaşı/ ESKİŞEHİR
İMAR DURUMU : Tepebaşı Belediyesi internet sayfasına göre ; Bitişik Nizam Üç (B-3) Kat Konut alanına isabet etmektedir.
Yapının Özellikleri ; Bodrum + Zemin + 2 normal ve Çatı Katlı Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilmiştir. Bina ana giriş kapısı demir ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama. Ana giriş ve kat holleri,merdiven basamak ve sahanlıkları traverten mermer kaplama,duvarlar saten alçı üstü saten boyalıdır.dır.Bina dış cephesi, dekoratif sıva üstü su bazlı boya ile boyalıdır. Asansörlüdür ancak,faal değildir.Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe ve Onaylı Genel İnşaat Projesine göre inşa edilen Betonarme Karkas Bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfında yapılmış olup,2019 yılı inşaat m2 birim fiyatı 1.210,00 TL./m2 olup,Yıpranma oranı ise% 4(0-3 yıl arası) dir. Dubleks Meskenin Özellikleri: Tepebaşı Belediyesince Onaylı Genel İnşaat Projesine göre; 2. Katta; 2 oda+Hol+Mutfak+Banyo+2 Balkon ,Çatı Katında ;3 oda+Hol+Banyo+Terastan ibarettir. Brüt Alanı 190.30 m2 olup,Net Kullanım Alanı 140.80 m2 dir.Yapı Ruhsatı 30/12/2016 tarih,1521 sayılıdır. Daire giriş kapısı çelik,iç kapılar ahşap esaslı,Pencereler PVC doğramadır. Odalar; döşemesi laminant parke olup,ıslak zeminler seramik kaplama,duvarlar saten alçı üstü boyalıdır.Banyoda ; Zemin seramik-duvarlar fayanstır. Isınma,doğal gaz kombi sistem olup, doğal gaz bağlantı saati yoktur.Belediye+Elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu yadındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10978 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR