ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 135 m² 4+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035338
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 4+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/138 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2019/138 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Aşağısöğütönü Mahallesi 10044 ada 1 parselde kayıtlı binada 1/84 arsa paylı B blok Zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın toplam arsa alanı 13310,00 m2 dir. Bağımsız bölümün borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.
ADRESİ;Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Batıkent Mahallesi, Şehit Ali Usta sokak no 23 adresinde (Aytek sitesi) B blok zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdür.
İmar planı; Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3 ve 4 kat mesken alanına isabet etmektedir. 0,30/0,90 uygulaması ve 0,30/1,20 uygulaması vardır.
Bağımsız bölümün bulunduğu arsa üzerinde 12 adet blok mevcut olup bina site içinde ve betonarme karkas sistemde yapılmıştır.Binada asansör mevcuttur. Katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır. Bina dış cephesi cephe tuğlası kaplanmıştır. Bağımsız bölüm salon, 4 adet oda, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, giriş ve 2 adet balkondan ibarettir. Bağımsız bölüm brüt 172,07 m2 alanlı olup net kullanım alanı ise yaklaşık 135,00 m2 dir. Salon ve odaların zemini ahşap parke ıslak zeminler seramik kaplanmıştır. Banyoların duvarları seramik yapılmıştır. Daire duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları ahşap panel kapı(Amerikan) ve pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama yapılmıştır. Mutfakta mermer tezgah, dolaplar, eviye ve eviye bataryası mevcuttur.Banyoda küvet kabin, klozet, lavabo ve dolap mevcuttur. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğal gaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Site içinde güvenlik kulübesi ve güvenlik hizmeti mevcuttur. Çevre düzenlemesi, yürüyüş yolları çimleme ve ağaçlandırma yapılmıştır. Site çevresi duvar ve korkuluklar ile çevrilmiştir. Çevre tanzimi yapılmıştır. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Binanın inşaat ruhsatı 06.08.2003 yılında alınmış olup bina yaklaşık 15 yaşındadır ve binanın yıpranma oranı % 15 dir. Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 7075 mt mesafededir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır. Eskişehir- Bursa kara yoluna 600 m ve Orgeneral Kıvrıkoğlu caddesine 250 m mesafededir. Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere uzak mesafede ancak mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu caddelere yakın mesafededir. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 279,66 TL/m2 dir. Bağımsız bölümün bulunduğu konumu, özellikleri, imar durumu, ticari alanlara mesafesi, ilimizdeki inşaat sektörünün durumu,arz talep durumu ve diğer özellikleri ve emsal satışlardaki birim inşaat bedeli dikkate alınarak serbest piyasada birim değerinin (520.000,00 TL (beşyüzyirmibin TL) olabileceği kanaatine varılmıştır.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. mad. gereğince tapuda adresi bulunmayan mernis adresi tespit edilemeyen ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında gazete ilanının tebligat yerine kaim olmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR