ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 128 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037558
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1360 ESAS
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 15:15
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2019/1360 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İli , Tepebaşı İlçesi , Zincirlikuyu mahallesi , 8885 ada ,3 parsel , yüzölçümü 1711,00 m2, 3 katlı betonarme apartman ve arsası, Blok :A, Kat :2, B.B. No : 5 , Arsa Payı 158/2540 , Mesken , Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi : Batıkent mahallesi ,Nadire sokak ,Akman apt. A blok, N: 1 , Kat :2, D :5
İmar Planı: Uygulama İmar Planında E : 1,50,hMAX= 24,50 m. mesken alanına isabet etmektedir.
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; zemin + 2 katlı yaklaşık 4 - 5 yıllık binadır. Meskun mahal içindedir Çevresindeki yapılaşma yeni tamamlanmakta olup, gelişmekte olan bölge içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediye, Esgaz ve de Tedaşın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı ruhsatı 10.07.2013 , Yapı Kullanması 14.10.2014 tarihlidir. Betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfına girmektedir. 2019 yılı asgari arsa emlak birim değeri 289,73 TL/m2 dir. Bina ve daire doğu-batı cephelidir. Binanın dışı kısmi granit-seramik kaplı ve kalan kısmı boyalıdır. Isınma sistemi kombi ile yapılmakta olup , panel peteklidir. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 4.515 mt. mesafededir. Binanın yakın çevresinde Av. Mail Büyükerman İ.Ö.O. , Çevre Yolu , Liman caddesi , Ümit Hastanesi , Baksan K.S.S. , A-8 ve B-3 katlı yeni yapım binalar v.s. bulunmaktadır. Asansörlü binanın merdivenleri mermer kaplıdır.Açık otoparklıdır.
Dairenin Özellikleri; Net alanı yaklaşık 128,00 m2 (Proje brüt alanı 150,00 m2 )dir. Daire Salon + 3 oda + antre + hol + mutfak + 2 banyo + wc +giyinme odası + kiler + 2 balkon dan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapılar kaplama ahşap kapı ve pencereler renkli pvc doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfakta alt-üst kaplama ahşap dolap + çimstone tezgah + çelik evye +tezgah üstü fayans + 3 lü fırın seti + doğal gaz hattı + kombi mevcuttur. Banyoda ise duvarlar komple renkli fayans ile kaplı olup , dolaplı lavabo + klozet + duşakabin + duş bataryası vardır. Odaların duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Ayrıca Salon ve antre tavan çevresi alçı plaka (havuz) ile gizli ışıklandırma için kaplanmıştır
Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , bakımlı bina ve son katta daire olması , İmar durumu , çevredeki ana caddelere ve çevre yoluna , Okullara, Hastaneye , alış-veriş ve ticaret yerlerine olan yakın mesafesi vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa alım-satım rayiçleri de dikkate alındığında keşif tarihindeki piyasa pazar değeri 480.000,00 TL. dir.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1360 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR