ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 118 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987957
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : TUNALI MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 29.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9090 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası- Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2018/9090 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

:İİK 127. mad. gereğince tapuda adresi bulunmayan mernis adresi tespit edilemeyen ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında gazete ilanının tebligat yerine kaim olmasına Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Ömerağa Mahallesi 1068 ada 89 parselde kayıtlı binada 844/10550 arsa paylı binada 844/10550 arsa paylı 2. Kat 9 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu binanın arsasının toplam alanı 363,49 m2 dir. Taşınmazın tam hissesi malik adına kayıtlıdır. Kıymet takdiri yapılan Taşınmaz tapuda mesken olarak gözükmektedir Meskenin bulunduğu bina betonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat ve 3 normal katlı olarak yapılmıştır. Bodrum katta iş yeri deposu, sığınak ve kiler mahalleri mevcuttur.Zemin katta 4 adet iş yeri bir adet mesken, 1. Kat 2.kat ve 3. Katta 3 er adet daire vardır. Binada asansör mevcut olup katlara çıkış merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.Dairede borçlunun gelini ve oğlunun ikamet ettiği görülmüştür. Daire bina giriş yönünde bakıldığında giriş kapısı sol tarafında ve yeni bahçe sokak ve iç bahçe cephelidir. Daire salon, 3 adet oda mutfak, banyo wc, antre ve balkondan oluşmaktadır.Daire bürüt alanı 118,00 m2 dir. Dairede salon ve odaların zemini ahşap laminant parke ve ıslak zeminler ile banyo ve wc duvarları seramik yapılmıştır. Dairede kapılar ahşap panel kapı, pencereler pvc doğrama ve giriş kapısı çelik kapı yapılmıştır. Mutfakta granit tezgah, suntalem dolap, eviye ve eviye bataryası mevcuttur. Daire duvar ve tavanları sıva yapılmış olup tavanlar permolit duvarlar plastik esaslı boya ile boyanmıştır. Banyoda duş, klozet ve lavabo mevcuttur.Daireler kalorifer ile ısıtılmaktadır ve doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Elektrik ve suyu vardır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın inşaat ruhsatı 11.11.2009 tarihinde alınmıştır.Bina 8 yaşında olup binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 10 olduğu kanaatine varılmıştır.Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 1835 mt, Anadolu üniversitesi çevre yolu giriş kapısına 1650 mt, Espark alışveriş merkezine ve tramvay güzergâhının geçtiği üniversite caddesine 1125 mt mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir. Ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Kıymet takdiri yapılan 1068 ada 89 parsel 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2018 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 1261,00 TL/m2 dir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin özellikleri, imar durumu, şehir merkezine mesafesi arz talep durumu, bağımsız bölümün özellikleri dikkate alındığında bağımsız bölümün serbest piyasada değerinin 250.000,00 TL (İKİYÜZELLİBİN TL) olabileceği bilirkişilerce takdir edilmiştir.
Adresi : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Tunalı Mahallesi Yenibahçe Sokak no 2/5 adresinde (Aktaş Dilan Apt.) bulunmaktadır.
Yüzölçümü : Daire brüt alanı 118,00 m2 dir.
Arsa Payı : 844/10550 arsa paylı
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatları gibi
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası- Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9090 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR