ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 113 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198441
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 25.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9353 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ
2019/9353 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Eskişehir ili, Tepebaşı İlçesi, Çamlıca Mahallesi,7331 ada-20 parsel sayılı, Arsa vasfındaki ana gayrimenkulde ;Kat İrtifakı ile yükümlü 49/299 arsa paylı, Zemin Kat (2) nolu mesken nitelikli taşınmaz. Kuş Uçuşu :Kuzeyinde Gündüz Ökçin Bulvarına 850.00 metre, Batısında Tombakzade Caddesine 314.00 metre, Doğusunda Ulusal Egemenlik Bulvarına 678.00 metre, Güneydoğusunda Şehir merkezinde bulunan Valilik ve Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına 5.290 metre yaklaşık,mesafededir. Ana Yapının Özellikleri :Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilip, Bodrum+ Zemin+ 2 normal kattan oluşmaktadır.Bina ana giriş kapısı demir ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama,döşemesi traverten mermer,kat holleri-merdiven basamak ve sahanlıkları döşemesi traverten mermer kaplama,duvarlar saten alçı üstü boyalıdır.Dış cephe,dekoratif sıva üstü boyalıdır.2019 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre inşa edilen Betonarme Karkas Bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfında yapılmış olup,inşaat m2 birim fiyatı 1.210,00 TL./m2 dir. Yıpranma oranı ise% 4(0-3 yaş arası)dır. Meskenin Özellikleri :Tepebaşı Belediyesinde mahfuz Genel İnşaat Projesine göre ;(3 oda+Salon)+ Hol+Mutfak+Banyo+Duş+Wc ve 2 Balkondan ibarettir.Bürüt Kullanım Alanı 113.00 m2 olup,ayrıca müşterek mülkiyete tabi 38.00 m2 ortak alanı vardır. Ruhsat Tarihi 12/12/2017 dur.Meskene giriş kapısı çelik,Pencereler PVC doğramadır. Odaların tabanı laminat parke,ıslak zeminler seramiktir.Duvarlar,saten alçı üstü saten boya ile boyalıdır.Mutfakta (Ankastre) :Tezgah altı-üstü ahşap esaslı dolap mevcut olup,tezgah eviye ve bataryası vardır.Banyoda ; Duş bataryası,klozet ve dolaplı lavoba mevcuttur. Wc de ; Alaturka wc taşı ve lavoba mevcuttur. Banyo ve Wc de : zemin seramik, duvarlar fayanstır. Isınma,doğalgaz yakıtlı Kombi sistem olup,kalorifer petekleri panel radyatördür. Bakımlı ve masrafsızdır. Belediye + Elektrik ve Esgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Çamlıca Mah. Şirinler Sok. No:27/2 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 299 m2 (Ana taşınmaz)
Arsa Payı : 49/299
İmar Durumu : Tepebaşı Belediyesi 1/1000 Uygulama İmar Planına göreBitişik Nizam Üç(B-3) Kat Konut sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9353 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR