ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 108 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037229
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : SAZOVA MAH. / SAZOVA
Oda Sayısı : 2+1
: 108
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/423 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/423 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 10430 Ada, 12 Parsel, SAZOVA Mahalle/Köy, Eskişehir ili , Tepebaşı ilçesi , Sazova mahallesi , 10430 ada , 12 parsel , yüzölçümü 196,00 m2 , Niteliği ARSA , Kat : 1. ve Çatı , BBNo : 2 , Arsa Payı 1 / 4 , Dubleks Mesken , Tülay ÜLKÜ ( Ali kızı ) adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır.
ADRESİ : Sazova mahallesi , Ulubatlı caddesi , N : 25 , Kat : 1 , D: 2
İmar Durumu : Uygulama İmar Planında bitişik nizam 2 kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana Bina ; zemin + 1 normal + çatı katlı yeni binadır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin , Esgazın ve Tedaşın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı Ruhsat tarihi 01.02.2008 ( ruhsat süresi dolmuştur ) dir. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfında yapılmıştır. Bina içi merdivenler mermer kaplamadır. 2019 yılı asgari arsa birim değeri 363,56 TL/m2 dir. Bina güney - kuzey cephelidir. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılacak seviyededir. Zemin katta 1 dükkan ve 1. Katta 2 daire vardır. Bina ve daire bakımsızdır. Şehir merkezine kuş uçumu 4.206 mt. mesafededir. Yakın çevresinde Ulusal Egemenlik Bulvarı , Emine Cahide Karaali İ.Ö.O. , yeni sadyum , Sazova Parkı ve B - 2 katlı eski yapım basit binalar mevcuttur. Binada eksiklikler mevcuttur.
Dairenin Özellikleri ; Daire binanın arka cephesinde olup , kuzey cephelidir. Keşif günü dairenin içinin harabe şeklinde kullanıldığı görülmüştür. Brüt toplam proje alanı 108,00 m2 dir. 1. Katta : Salon + 2 oda + mutfak + hol + wc + balkon , Dubleks katta : oda + duş + hol den ibarettir. Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan kaplama ahşap kapı ve pencereler pvc doğramadır. Odaların tabanları laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanları ise seramik kaplıdır. Mutfakta alt-üst mdf kaplam dolap+ mermerit tezgah-evye+ doğal gaz hattı+tezgah üstü fayans vardır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Banyoda A. lavabo+ klozet+duş bataryası mevcuttur. Isınma doğal gaz kombi ile yapılacak konumda olup petekler panel radyatördür. Banyo-wc duvarları komple fayans kaplıdır. İç merdiven ahşap kaplıdır. Dairenin içi bakımsız konumdadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 10430 Ada, 12 Parsel, SAZOVA Mahalle/Köy, Eskişehir ili , Tepebaşı ilçesi , Sazova mahallesi , 10430 ada , 12 parsel , yüzölçümü 196,00 m2 , Niteliği ARSA , Kat : 1. ve Çatı , BB No : 3 , Arsa Payı 1 / 4 , Dubleks Mesken , Tülay ÜLKÜ ( Ali kızı ) adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır.
ADRESİ : Sazova mahallesi , Ulubatlı caddesi , N : 25 , Kat : 1 , D: 3
İmar Durumu : Uygulama İmar Planında bitişik nizam 2 kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana Bina ; zemin + 1 normal + çatı katlı yeni binadır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin , Esgazın ve Tedaşın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı Ruhsat tarihi 01.02.2008 ( ruhsat süresi dolmuştur ) dir. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfında yapılmıştır. Bina içi merdivenler mermer kaplamadır. 2019 yılı asgari arsa birim değeri 363,56 TL/m2 dir. Bina güney 2 kuzey cephelidir. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılacak seviyededir. Zemin katta 1 dükkan ve 1. Katta 2 daire vardır. Bina ve daire bakımsızdır. Şehir merkezine kuş uçumu 4.206 mt. mesafededir. Yakın çevresinde Ulusal Egemenlik Bulvarı , Emine Cahide Karaali İ.Ö.O. , yeni sadyum , Sazova Parkı ve b ? 2 katlı eski yapım basit binalar mevcuttur. Binada eksiklikler mevcuttur.
Dairenin Özellikleri ; Daire binanın ön cephesinde olup , güney cephelidir. Keşif günü dairenin içinin harabe şeklinde kullanıldığı görülmüştür. Brüt toplam proje alanı 108,00 m2 dir. 1. Katta : Salon + 2 oda + mutfak + hol + wc + balkon , Dubleks katta : oda + duş + hol den ibarettir. Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan kaplama ahşap kapı ve pencereler pvc doğramadır. Odaların tabanları laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanları ise seramik kaplıdır. Mutfakta alt-üst mdf kaplam dolap+ mermerit tezgah-evye+ doğal gaz hattı+tezgah üstü fayans vardır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Banyoda A. lavabo+ klozet+duş bataryası mevcuttur. Isınma doğalgaz kombi ile yapılacak konumda olup petekler panel radyatördür. Banyo-wc duvarları komple fayans kaplıdır. İç merdiven ahşap kaplıdır. Dairenin içi bakımsız konumdadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/423 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR