ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Seyitgazi'de 120 m² avlulu kerpiç ev icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01126366
Şehir : Eskişehir / Seyitgazi
Semt-Mahalle : DEREBENEK MAH. / SEYİTGAZİ
Oda Sayısı : 3+2
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 06.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/195 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2014/195 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Seyitgazi İlçe, Derebenek Mahallesi,61 Ada, 5 Parsel sayılı 78,00 m2 yüzölçümlü Avlulu Kerpiç Ev niteliğindeki taşınmaz, taşınmaz arsa üzerinde tuğla duvarlı, ahşap çatılı ve çatı üzeri kiremit kaplı yığma tarzda yapılmış bir bina olduğu görülmüştür.Bina alt katta 2 adet oda, üst katta 3 adet oda olup mutfak ve banyo mahalli vardır.Bina üst kat dış cephe sıvası yapılmamıştır.Bina ilkel usulde yapılmıştır. Bina giriş kapısı demir doğrama diğer kapı ve pencereleri ahşap doğrama yapılmıştır. Taşınmazın kiracı tarafından kullanıldığı görülmüştür. Bina soba ile ısıtılmakta olup elektrik ve suyu vardır. Bina 60,00m2 oturma alanlı olup toplam alanı 120,00 m2 dir. Bina eski ve ilkel usuller ile yapılmış olduğundan yaşı ve genel durumuda dikkate alındığında yıpranma oranının %60 olduğu kanaatine varılmıştır. Bina ilçe merkezine yakın durumda olup meskûn mahalde bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz ilçenin ticari faaliyetlerinin olduğu bölgeye yakın durumdadır. Topoğrafik olarak eğimli bir arazide bulunmaktadır.İlçe imar planı içinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin özellikleri, meskun mahalde olması ,binanın durumu, arsanın küçük olması topoğrafik durumu arz talep durumu, dikkate alındığında taşınmazın satışa esas değeri 40.000,00TL (KIRKBİN TL) dır.
Adresi : Derbenek mahallesi Hafızveli Sokak no 5 Seyitgazi ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 78 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Seyitgazi Belediye Başkanlığının 21.02.2019 tarih ve 734 sayılı yazısı ile "İmar planında ayrık nizam 2 kata müsaadelidir. II. (iki) derece arkeolojik sit sınırlarında olup II.(iki) derece arkeolojik sit sınırları içerisinde bilimsel amaçlı kazılar ve Koruma Bölge Kurulu tarafından uygun bulunan zorunlu altyapı uygulamaları ve gerekli güvenlik önlemleri hariç hiçbir şekilde yapılaşma, kazı, harfiyat yapılamaz. II.(iki) derece arkeolojik sit sınırları içerisinde yeni tarımsal alanlar açılamaz, ağaç dikilemez yalnızca sınırlı mevsimlik tarımsal faaliyetlere devam edilebilir. "
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı,tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/195 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR