ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Odunpazarı'nda daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00949145
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : ORHANGAZİ MAH. / ORHANGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 175
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 23.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4686 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C
ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2018/4686 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Özellikleri :Taşınmaz tapuda Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Orhangazi Mahallesi 15491 ada 1 parselde kayıtlı binada 1/9 arsa paylı 1. Blok zemin-1 kat 1 nolu bağımsız bölümdür. Tapu kaydına göre dava konusu bağımsız bölümün bulunduğu arsa alanı 1611,85m2 dir.Taşınmazın özellikleri;Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 9 adet dubleks mesken nitelikli bağımsız bölüm yapılmıştır. Bina ahşap oturtma çatılı ve çatı üzeri kiremit kaplıdır. Bina dış cephesi akrilik esaslı boya yapılmıştır. Mesken bodrum kat zemin kat ve 1. Kattan oluşmaktadır.Binaya zemin kattan girilmektedir. Zemin kat ile bodrum kat ve 1 kat arasındaki bağlantı bina içindeki betonarme merdiven ile sağlanmaktadır. Merdivenler seramik kaplı olup ferforje demir korkuluk yapılmıştır. Binanın bodrum katında kiler olarak kullanılan mahal ve 3 adet oda mevcuttur. zeminleri seramik yapılmış olup keşif anında depo amaçlı kullanıldığı içinde kullanılmayan veya atıl durumdaki ev eşyalarının olduğu görülmüştür. Duvarları plastik esaslı boya yapılmıştır.Zemin katı salon, mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Salon zemini ahşap kaplı mutfak, banyo zemini seramik kaplıdır. Banyo duvarları seramik kaplı olup diğer duvarlar sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Mutfakta granit tezgah, suntalem dolap eviye ve eviye bataryası mevcuttur.Banyoda klozet lavoba ve duş mevcuttur. 1.katta2 adet oda, banyo ve balkon mevcuttur. odların ve antrenin zemini ahşap laminant parke, banyo zemini seramik kaplıdır. Banyo duvarları seramik kaplı olup diğer duvarlar plastik boyalıdır.Banyoda duş, klozet ve lavoba mevcuttur. Bina giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap doğrama ve pencereler pvc doğrama yapılmıştır.Bina bürüt 175,00m2 alanlı olup net kullanım alanı yaklaşık 140,00m2 dir.Bina kalorifer ile ısıtılmaktadır. elektrik ve suyu vardır. Bina 1989 yılında yapılmış olup yıpranma oranının% 25 olabileceği kanaatine varılmıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvelde III. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır. Bahçe düzenlemesi kapsamında bina çevresi korkuluk yapılmış olup bahçe içinde kamelya ve kamelya içinde şömine yapılmıştır. Bahçe çevresine mazı türü ağaçlar dikilmiş olup bahçede mavi ladin, ladin, bağveçeşitli süs ağaçlarıdikilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;Dava konusu taşınmaz şehir merkezine(valiliğe)kuş uçuşu 5250,00 mt mesafede, Eskişehir?Kütahya karayoluna 120mt, Osmangazi üniversitesi yerleşkesine 950 mt mesafededir.Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere uzak mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yakınında piknik alanları mevcuttur. 25mt yakından tren yolu geçmektedir.Bölgede genellikle dubleks yapılar mevcuttur.Demir yoluna 25 mt çekme mesafesi vardır. Yola terki ve yol fazlası alması gereken arsa vardır.Adresi : Satışa konu taşınmaz,Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Orhangazi Mahallesi Onural Sokak no 27 adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 140 m2Arsa Payı : 1/9 İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3 kat (A-3) mesken alanına isabet etmektedir. Kıymeti : 500.000,00 TL KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler : Takyidatındaki gibidir

1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-
Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-
Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-
Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4686 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR