ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 97 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198445
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : ARİFİYE MAH. / ARİFİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 25.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8924 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ
2019/8924 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Eskişehir ili, Odunpazarı İlçesi, Arifiye mahallesi, 13016 ada-10 parsel sayılı,Karkas Bina vasfındaki ana gayrimenkulde ;Kat Mülkiyeti ile yükümlü , 3.Kat (15) nolu mesken nitelikli taşınmaz. Ana Yapının Özellikleri : Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilip, Bodrum+Zemin+7 Normal katdan oluşmaktadır. Bina giriş ve kat holleri,merdiven basamak ve sahanlıkları döşemesi,mermer ve dökme mozaik kaplamadır.Ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğrama olup,duvarlar saten alçı üstü boyalıdır. Dış cephe,sıva üstü boyalıdır. 2019 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre inşa edilen Betonarme Karkas Bina III. SınıfB grubu yapı sınıfında yapılmış olup,inşaat m2 birim fiyatı 1.210,00TL/ m2 dir. Yıpranma oranı ise % 25(21-30 yaş arası)dır. Meskenin Özellikleri : Odunpazarı Belediyesinde mahfuz Genel İnşaat Projesine göre ; (3 oda+ Salon)+ Antre+ Mutfak+ Banyo+ Wc+Balkondan ibarettir. Net Kullanım Alanı 97,29 m2 dir. Ruhsat Tarihi 20/09/1993,Yapı Kullanma İzin Belgesi 18/12/1996 tarihlidir. Meskene giriş kapısı çelik,iç kapılar ahşap esaslı, Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar kısmen desenli kağıt kaplama/süslemeli,kısmende saten alçı üstü boyalıdır.Odaların döşemesi laminat parke,ıslak zeminler seramik kaplamadır.Mutfakta :Tezgah altı-üstü ahşap esaslı dolap mevcut olup,tezgah eviye ve bataryası mevcuttur.Banyoda ; Duşakabin ve duş bataryası,Klozet ve dolaplı lavoba mevcuttur. Wc de ;Alaturka wc taşı ve lavoba mevcuttur.Banyo ve Wc de : zemin seramik, duvarlar fayanstır. Isınma,doğalgaz yakıtlı merkezi sistemdir. Asansörlüdür. Belediye,Elektrik ve Esgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Arifiye Mahallesi, M.Kemal Atatürk Caddesi. No:10/15- ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 467 m2 (Ana taşınmaz)
Arsa Payı : 20/718
İmar Durumu : Odunpazarı Belediyesi 1/1000 Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam Sekiz(B-8) kat Ticaret sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8924 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR