ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Odunpazarı'nda 93 m2 dubleks mesken icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947903
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : BÜYÜKDERE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 93
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/466 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 09:45
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ
2019/466 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Yıldıztepe Mah. Ada No: 5550, Parsel No:19, Cilt No:178, Sahife No:17543' de kayıtlı, C Blok, İkinci ve Çatı Katı, B.B. No:13, Dubleks Mesken nitelikli, 375-10048 arsa paylı, borçlu adına tam hisse ile kayıtlı taşınmaz. Adres: Büyükdere Mah. Lale Bahçesi Sok. C Blok. N: 25/13, Odunpazarı/Eskişehir. İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat konut alanına isabet etmektedir. Taşınmaz belediye hizmetlerinin tamamından faydalanmakta olup, ulaşım toplu taşıma araçları ile yapılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge genellikle orta gelir grubuna hitap eden konut amaçlı olarak kullanımın yaygın oduğu bölgedir. Taşınmaz kuş uçuşu Millet Caddesine 90 m., Osmangazi Spor Kompleksine 370 m., Vilayet Meydanına 2400 m., mesafededir. Taşınmazın yakın çevresinde, çoğunlukla konut ve kısmen ticaret fonksiyonlu yapılaşma vardır. Yapılar mesken olarak kullanılmakta olup genellikle 3 katlıdır. Dairenin brüt alanı 93,49 m2 ve yıpranma oranı %6' dır. Dubleks meskenin giriş katında mutfak, banyo, salon vardır. Çatı katı ise iki oda ve banyodan oluşmuştur. Salon döşemesinin ve ıslak hacimlerin seramik-fayans kaplama, odaların laminant parke oludğu görülmüştür. Bina giriş sahanlık ve merdivenlerin kaplaması mermer, balkon ve merdiven kolu korkuluğu ise alüminyum doğrama, daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri ise pvc doğramadır. Binada asansör yoktur. Isıtma sistemi doğalgaz ile sağlanmaktadır. Binanın bodrum katında otopark ve sığınak vardır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 14/02/2019

NOT: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR