ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 90 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063099
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KIRMIZITOPRAK MAH. / VİŞNELİK
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2787 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR7. İCRA DAİRESİ

2019/2787 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapuda: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Kırmızıtoprak Mahallesi, 13586 ada, 14 parselde kayıtlı binada 78/654 arsa paylı 2. Kat 6 nolu bağımsız bölüm olup mesken niteliğindedir. Taşınmazın tapuda tam hissesi borçluadına kayıtlıdır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu parselin toplam arsa alanı 214,71 m² dir.
Taşınmazın mevcut durumunun tespiti :Bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde Bodrum + Zemin + 3 Normal katlı olarak yapılmış olup asansörsüzdür. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Mesken salon, 2 oda, antre, mutfak, banyo ve wc mahallerinden oluşmuştur. Meskende salon ve odaların tabanı ahşap laminant parke, mutfak, antre ve ıslak hacimlerin tabanı seramik kaplanmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplı olup diğer duvarlar plastik boyalıdır. Banyoda duş, kabini, klozet ve lavoba bulunmaktadır.Mutfakta alt üst dolaplar ve mutfak tezgahı mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar eski ahşap, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Mesken kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün alanı yaklaşık 90,00 m2 dir.Elektrik ve suyu mevcuttur.Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 25 olabileceği kanaatine varılmıştır. 2019 yılı Odunpazarı Belediyesinin Arsa Rayiç Bedeli Ilgaz Sokak için 464,24 TL/m2 dir.
Taşınmazın bulunduğu konumun değerlendirilmesi:Taşınmaz Mustafa Kemal Atatürk Caddesine yaklaşık kuş uçuşu 270 metre, Ercan Sokağa yaklaşık kuş uçuşu 200 metre, Öğretmenler Caddesine yaklaşık kuş uçuşu 840 metre,Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 1,0 kilometre mesafededir. Taşınmaz şehrin merkezi bölgelerine yakın olup rağbet gören bir mahallede bulunmaktadır. Ulaşım otobüs ve minibüs ile sağlanmaktadır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
Adresi: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Kırmızıtoprak Mahallesi Ilgaz Sokak No: 14 adresinde bulunan binada 2. kat 6 nolu bağımsız bölüm olup
Yüzölçümü : 214,71 m2
Arsa Payı : 78/654
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı: 5582 S.K. 35.Mad.ile 3065 S. KDVK.nun 17.Mad.4. Fıkrasınaeklenen (ş) bendi uyarınca alıcılar KDV'den muaftır
Kaydındaki Şerhler : Mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri: 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2787 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR