ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Eskişehir Odunpazarı'nda 85 m² tek katlı mesken ve müştemilatı icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01149218
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KARACAHÖYÜK MAH. / ODUNPAZARIKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 12.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Adliye ek bina Arifiye Mahallesi müftülük sokak no:1 Birinci kat 27 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2020/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri: Taşınmaz Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Karacahöyük Mahallesi 3948 ada 7 parselde arsa olarak kayıtlıdır. Parsel üzerinde 85,00 m² alana oturan tek katlı eski ve bakımsız mesken yapısı ile arka bahçede basit kömürlük ve kümes yapısı vardır. Mesken yapısına demir kapı ile girilmektedir. Giriş holü, 3 oda, mutfak, banyo ve wc bölümlerinden ibarettir. Sokak cephesi pencereleri pvc, bahçe tarafı demir ve ahşaptır. iç kapılar ahşaptır. 3 oda tabanı marley kaplıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Çevre yoluna 200 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Gündoğdu Mahallesi Sarıçiğdem Sokak No:12 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 138,06 m2 Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 2 kat mesken alanındadır.
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı : % 1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Adliye ek bina Arifiye Mahallesi müftülük sokak no:1 Birinci kat 27 nolu oda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 nin üzerinde olan hissedarlar teminat vermeden ihaleye iştirak edebilir, Hissesi % 20 nin altında olan hissedarlar teminatı tamamlayarak ihaleye iştirak edebilir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR