ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 85 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181242
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : YILDIZTEPE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9258 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası-Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
5. İCRA DAİRESİ
2019/9258 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
SATIŞA KONU TAŞINMAZIN:(02.01.2020 tarihli bilirkişi raporuna göre)
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 5537 Ada, 28 Parsel, YILDIZTEPE Mahallesi, 110/1120 arsa paylı, 1.kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın tapuda tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Bağımsız bölümün bulunduğu binanın arsa alanı toplamı 276,41 m2 dir.
Bağımsız bölümün bulunduğu bina, bodrum kat, zemin kat, 2 normal katlı olarak yapılmıştır. Bodrum katta arazi yapısına bağlı olarak bir adet daire ve genel otopark yapılmıştır. Binada 10 adet bağımsız bölüm vardır. Binada asansör yoktur. Katlara çıkış merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer yapılmıştır. Bağımsız bölüm Birlikçi Sokak ve Sümbülcük Sokak cephelidir. Mesken, balkon dahil brüt 85 m2 alanlı olup, net kullanım alanı 68,18 m2 dir. Bağımsız bölüm salon, 2 adet oda, mutfak, banyo wc ve antreden ibarettir.
Salon ve odaların zemini ahşap laminant parke, ıslak zeminler seramik yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Banyo duvarları seramik, diğer duvarlar sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Mutfakta tezgah ve suntalem dolaplar, eviye ve bataryası mevcuttur. Banyoda duş ve kabini, klozet, lavabo vardır. Daire, kalorifer ile ısıtılmakta olup doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.
Bina, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre, III.Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. İnşaat ruhsatı 2012 tarihinde alınmıştır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %10 olabileceği kanaatine varıldığı belirtilmiştir.
Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 2,00 km, Osmangazi Üniversitesi'ne, 1,3 km, Millet Caddesi'ne 430 m.mesafededir. Tramvay güzergahına yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir. Yakında okul, cami vardır.
Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibari ile arsa asgari emlak vergi değeri 290,85 TL/m2 dir.
Bağımsız bölümün bulunduğu konumu, özellikleri, imar durumu, ilimizdeki inşaat sektörünün durumu, bağımsız bölümün olduğu bölgede daireler için internet ortamında talep edilen birim bedeller, bağımsız bölümün ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere olan mesafesi, arz talep durumu ve diğer özellikleri dikkate alınarak serbest piyasada dairenin değerinin 200.000,00 TL (ikiyüzbinTL) olabileceği kanaatine varıldığı belirtilmiştir.
Adresi : Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Yıldıztepe Mahallesi Sümbülcük Sokak
no:9 adresinde bulunan binada 1 kat 5 no'lu bağımsız bölümdür.
Yüzölçümü : 276,41 m2
Arsa Payı : 110/1120
İmar Durumu : Bağımsız bölümün bulunduğu arsa, 1/1000 ölçekli uygulama imar
planında, bitişik nizam, 3 kat, mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri :5 Nolu İhale Masası-Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9258 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR