ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 83 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119716
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : GÖZTEPE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEHİR GAZETESİ 23.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/394 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:55
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:55
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİNDEN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2019/394 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 5524 Ada, 14 Parsel, YILDIZTEPE Mahalle/Köy, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydında ana taşınmaz nitelik altı katlı betonarme apartman, bağımsız bölüm mesken olarak gözükmektedir.apartman, karkas sistemde, 3 bodrum+ zemin+2 kat+çatı kat olarak yapılmıştır. bağımsız bölümün bulunduğu kat, her ne kadar bodrum olarak nitelendirilse de, arazinin eğimli olması nedeniyle kat kazandığından, toprak üstündedir. keşif anında, boş olduğu görülmüştür. apartman giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama, giriş sahanlık ve merdiven basamakları mermer kaplamadır. duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. asansörlüdür her katta 5 daire, 3. bodrum katta 2 daire olmak üzere, blokta toplamda 22 daire vardır. Mesken, mutfak, salon, banyo, 2 oda, antre ve wc bölümlerinden oluşmuştur. meskende ıslak zeminler, mutfak ve antre, seramik kaplı, diğer mahallerin tabanı laminant parke kaplanmıştır. banyo ve wc duvarları seramik kaplı olup, diğer duvarlar alçı üzeri plastik boya yapılmıştır. banyoda duş, klozet ve ayaklı lavoba mevcuttur. mutfakta alt ve üst olmak üzere mutfak dolapları mevcuttur. dairenin giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar amerikan panel, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.mesken, kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmak üzere projelendirilmiştir. bağımsız bölümün net alanı yaklaşık 83,00 m²dir. Yapı ruhsatı 12.03.2014 tarihinde alınmıştır. bina 3. sınıf b grubu yapıdır. binanın yıpranma oranı yaklaşık %4 tür. taşınmaz rodop sokak, iğde ağacı sokak ve baruthane sokağı cephelidir. taşınmazın girişi iğde ağacı sokak üzerindedir. ali çetinkaya caddesine 170m, Dumlupınar caddesine 200m, halk caddesine 480m, millet caddesine 700m, şehir merkezine 1.650m, tren garına 2.230m, otogara 4.250m mesafededir. osmangazi üniversitesi kampüs alanına 1.250m mesafededir. parselin bulunduğu sokak ve çevresinde yer alan taşınmazlar genelde mesken amaçlı yapılan 3-4 katlı yapılardır. şehir merkezine ulaşım kolaydır. ulaşım rahatlığı, şehrin gelişmekte olan bölgesinde yer alması, taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir. belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır. Genelde öğrencilerin tercih ettiği bölgelerdendir.2019 yılı Odunpazarı belediyesinin arsa rayiç bedeli taşınmazın cephe aldığı iğde ağacı sokak için 261,76.-tl/ m²dir. taşınmazın ruhsat aldığı (2014) yılı arsa rayiç bedeli ise 166,64.-tl/m² olduğu bilgisi alınmıştır.
Adresi : Eskişehir, Odunpazarı Göztepe Mahallesi, İğde Ağacı Sokak, Yıldırım Apartmanı, No:18, Adresinde Bulunan Binada, Bodrum Kat, 17 Nolu Mesken
Yüzölçümü : 453 m2 Arsa Payı : 17/453 İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, bitişik nizam 3 katlı yapı yapmaya elverişli konut alanında yer almaktadır
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : at 3402 sayılı kanunun ek 1. maddesi uygulamasına tabi beyanı vardır.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış Şartları
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/394 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR