ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Odunpazarı'nda 82 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048434
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / KURTULUŞ
: 82
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6421 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:35
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR5. İCRA DAİRESİ

2019/6421 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN -
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 13733 Ada, 2 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Taşınmazın Açık Adresi: Kurtuluş Mahallesi Uzun Sokak No:6/17 Odunpazarı/Eskişehir İcra Konusu Taşınmazın Cinsi-Nevi ve İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam (B-8) 8 kat kısmen ticaret kısmen trafo alanına isabet etmektedir. Parsel yüzölçümü 353,91 m2 , ana taşınmaz niteliği tapu kayıtlarında Bahçeli Karkas Bina ve konu taşınmaz 5.Kat 17 nolu bağımsız bölüm olup niteliği MESKEN dir.
Konum ve Çevresel Özellikler: Konu taşınmaz Uzun Sokak ile Cumhuriyet Bulvarı arasında bulunmakta olup Uzun Sokak girişlidir. Taşınmazın bulunduğu parsel dikdörtgen şeklinde topoğrafik yapıya sahiptir. Doğalgaz, haberleşme, su, elektrik ve kanalizasyon gibi altyapıları tamamlanmış durumdadır. Ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmakta olup belediyenin bütün hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede bitişik nizam şeklinde kısmen yeni 8 katlı binalar bulunmaktadır. Kültürel ve sosyal dokulara yakın mesafededir. Orta gelir grubu yaşam alanıdır. 2018 yılı Tapu Kadastro kayıtlarında yukarıdaki vaziyet planında görüldüğü gibi alım-satım yoğunluğu orta seviyededir. Taşınmaz kuş uçumu ; Cumhuriyet Bulvarına 10 m, Vatan Caddesine 30 m ve Vilayet meydanına 1.400 m mesafede bulunmaktadır.
İnşai Özellikleri: Yerinde ve ilgili kurumdan alınan projeler incelendiğinde ana taşınmaz ve konu taşınmaza ait aşağıdaki bilgilere ulaşılmıştır.
Ana Taşınmaz: Ana taşınmaz 2 Bodrum kat+ Zemin kat+ 7 Normal Kat + Çatı kattan oluşan karkas yapı sistemli olarak inşa edilmiştir. Bina dış cephe akrilik esaslı dış cephe boyası kullanılmıştır. Bina yalıtımı mantolama yapılmıştır. Ana taşınmaz da toplam 23 daire ve 2 işyeri bulunmaktadır. Her katta 3 daire olan yapının zemin katında işyeri bulunmakta olup toplam yapı alanı 3.296,00 m2 dir. Yapıda asansör ve otopark bulunmaktadır. Isıtma sistemi doğalgaz dir.
5.Kat 17 Nolu Bağımsız Bölüm: Kıymet takdiri yapılan taşınmaz 5.Kat 17 nolu bağımsız bölüm olup Uzun Sokak girişlidir. Mimari olarak (4+1) şeklinde planlanmış olup Salon,4 oda, antre, banyo, wc , Balkon ve Mutfak mahallerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı ahşap doğrama, pencereler PVC , iç kapılar ahşap doğrama ve duvarlar plastik boyadır. Islak hacimler fayans-seramik kaplama, mutfak dolabı sunta lam, tezgah arası fayans kaplama ve oda tabanları kısmen ahşap kaplama kısmen fayans kaplamadır. Isıtma sistemi Kombi doğalgaz olup elektrik , şehir suyu ve haberleşme bulunmaktadır.(Mesken kapalı olduğu için komşu daireye bakılmış olup kullanılan malzemelerin proje ile uyumlu olduğu görülmüştür.) Yapı Net Alanı:82,80 m²'dir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki şerhler
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:35 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:35 - 10:45 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6421 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR