ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 70 m² 2+1 yığma ev icradan satılıktır (hisse:1/2)

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131102
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KARAPINAR MAH. / ALANÖNÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9314 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİNDEN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(2016/9314 ESAS)

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 2 Ada, 20 Parsel, KARAPINAR Mahalle/Köy, Tapu kaydında arsa vasfındadır.Taşınmazın üzerinde iki adet yığma mesken yer almaktadır. Kıymet takdirine konu mesken 32 numaralı meskendir. Zemini beton şap, tavanları kontraplaktır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta alt üst dolaplar varıdır. Oldukça yıpranmıştır. Kıymet takdiri yapılan yapının, keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Mesken giriş kapısı demir doğrama olup, 2 oda, mutfak, salon, antre, WC bölümlerinden oluşmuştur. Kapılar ahşap kapı, pencereleri PVC doğrama yapılmıştır.Soba ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün yaklaşık alanı yaklaşık 70,00m²dir. Bina II. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 65 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz Şehir merkezine 1.600m, Cumhuriyet Bulvarı 800m, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 3.200m, tren garına 2.920m, Otogara 2.650m mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından (Elektrik, doğalgaz, su, ulaşım, iletişim, çöp vs.) yararlanmaktadır. Camiye, eğitim kurumlarına yakın mesafededir. imar planı:1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, Bitişik nizam 2 katlı yapı yapmaya elverişli alanda yer almaktadır. Gecekondu Önleme Alan Sınırı İçerisinde Kalmaktadır.2019 yılı Odunpazarı Belediyesinin Arsa Rayiç Bedeli Şekerler Sokak için 139,83.-TL/ m²dir.Belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. İhalede Taşınmazın 1/2 hissesi satılacaktır.
Adresi : Karapınar Mahallesi, Şekerler Sokak, No:32 de Bulunan Mesken Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 199 m2 Satışı yapılan hisse:1/2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 100.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış Şartları
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9314 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR