ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152757
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : YILDIZTEPE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 5+1
: 209
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/491 ESAS
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 14:55
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
8. İCRA DAİRESİ
2019/491 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili, Odunpazarı ilçesi, Yıldıztepe Mah. 5428 ada, 15 Parsel, 2. Kat, 10 Nolu Bağımsız bölümde tapuda kayıtlı, satışa konu taşınmaz dubleks mesken dir. 2.katında oda + banyo + mutfak nişi ve çatı katında 4 oda , ebeveyn banyosu+ antre + banyo, ve 4 balkon mahallerinden oluşmak üzere (5+1) şeklinde projelendirilmiştir. Mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler PVC doğrama , duvarlar saten boya, iç kapılar Amerikan panel kapı , ıslak hacimler fayans-seramik ve yaşam odaları taban döşemesi ahşap lamine parke , mutfak dolabı lamine , banyoda duşakabin ve Hilton lavabo , ısıtma sistemi doğalgaz- kombi dir. Toplam yüzölçümü 209,18 m2 olan parsel dikdörtgen şeklinde topoğrafik yapıya sahip olup betonarme karkas şeklinde inşa edilen ana taşınmaz Bodrum Kat +Zemin Kat + 2 Normal kat+ Çatı kattan oluşmakta dır. Bodrum katında otopark, 1.ve 2.katlarda (1+1) planlı meskenler ile 2.katında 3 adet (1+1) mesken ve çatı kat bağlantılı (5+1) dubleks mesken olmak üzere toplam 12 adet mesken bulunmaktadır. Dış cephesi fasarit sıva ve yalıtım, ana taşınmaz giriş kapısı demir doğrama , asansör yok , otopark var ve ısıtma sistemi doğalgaz kombi dir. Yapı sınıfı 3A ve yıpranma oranı % 5 dir. Ana giriş holü ve merdiven basamakları mermer kaplama ve merdiven korkuluğu alüminyum doğrama dır.Taşınmaz Özgürler Sokak girişlidir. Altyapı çalışmaları tamamlanmış olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmakta olup ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ada üzerinde yapılaşma büyük oranda tamamlanmış olup ayrık ve bitişik nizam 3 katlı yapılar bulunmaktadır. Sosyal ve Kültürel dokulara uzak mesafededir. Taşınmaz kuş uçumu Atatürk Bulvarına 150 m, Park Dedeman Eskişehir'e 280 m ve Vilayet meydanına 2.530 m mesafede bulunmaktadır.
Adresi : Büyükdere Mah. Özgürler Sok. No:15/10 Odunpazarı / Eskişehir
Yüzölçümü (Ana taşınmaz) : 209,18 m2
Arsa Payı : 242/804
İmar Durumu : 1000 ölçekli uygulama imar planında bitişiknizam (B-3) 3 kat konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından öğrenilebilir.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/491 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR