ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155340
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / KURTULUŞ
Oda Sayısı : 4+1
: 166
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2975 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ
2019/2975 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Eskişehir ili, Odunpazarı ilçesi, Kurtuluş Mahallesi, 13689 ada, 2 parselde, yüzölçümü 450,99 m2 olan arsa üzerinde arsa vasıflı yapıda B blok 7. Kat ve çatı ,13 nolu bağımsız bölüm no’lu mesken- Dubleks vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz blok girişine göre sol ön kolda yer almaktadır. Taşınmazın 7. Normal katında 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 wc, 1 banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluştuğu, Çatı katında 2 oda, 1 wc ve 1 teras alanından oluştuğu gözlenmiştir. Taşınmazın oda zeminleri ahşap parke, iç duvarları saten alçı üzeri plastik badanalıdır. Taşınmazın iç kapıları ahşap, dış kapısı çelik, pencere doğramaları PVC ve çift camlıdır.Taşınmaz ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı olup banyo hacminde Hilton lavabo, duşakabin ve seramik klozet gözlenmiştir. Taşınmazın mutfak hacminde ahşap mutfak dolabı ve mermer tezgah mevcut olup taşınmaz vasat bakımdadır. Taşınmazın net kullanım alanı 144,00 m2 ve brüt kullanım alanı 166,00 m2 olarak tespit edilmiştir. Taşınmazın çatı katında, ortak kullanıma haiz fakat bölümlenmiş 33,00 m2’lik açık teras alanı mevcuttur. Taşınmaz kuş uçuşu, Ziya Paşa Camine 400 metre, Eskişehir Kapalı Pazarına 500 metre, Eskişehir Vilayet Meydanına yaklaşık 900,00 metre mesafededir. Bölge eski yerleşim bölgelerinden olup Eskişehir Merkezinde Konumludur.Bölge gün içinde yaya ve taşıt trafiği açısından yoğun olup, orta ve üst gelir grubu kullanımı mevcuttur.
Yüzölçümü : 450,99 m2
Arsa Payı : 20/554
İmar Durumu :Belediye sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam sekiz kat (B-8) kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :S.S. Eskişehir Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Koop. ait İpotek Şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2975 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR