ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154532
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : ÇANKAYA MAH. / VADİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9925 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat merkez Eskişehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ
2019/9925 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Çankaya mahallesi Ceylan köy sokak no 54 adresinde bulunan binada 1.kat 2 nolu bağımsız bölümdür. Tapu kaydı ;Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Karapınar mahallesi 9018 ada 4 parselde kayıtlı binada 30/58 arsa paylı 1. kat 2 nolu bağımsız B.mesken satılarak paraya çevrilecektir. Bağımsız bölümün bulunduğu taşınmazın toplam arsa alanı 148,00m2 dir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsa üzerindeki bina zemin kat ve 1 normal kat olmak üzere toplam 2 katlı olarak yığma tarzda yapılmıştır. Bina tuğla duvarlı,ahşap oturtma çatılı ve çatı üzeri kiremit kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama olup zemin üzeri 1. Kattaki daire salon, 3 adet oda, mutfak,banyo ,antre ,balkon ve wc den ibarettir. Keşif anında dairenin kapısının kilitli olduğu görülmüş olup belediyeden temin edilen projeye ve projede gözüken imalatlara göre değerlendirme yapılmıştır. Daire bürüt alanı 117,75m2 dir. Net kullanım alanı ise 87,87m2 dir. Projede daire salon ve oda zeminlerinin ahşap laminant parke ıslak zeminlerin seramik, duvarların plastik boyalı olduğu , mutfakta dolap, tezgah ve eviye olduğu , banyoda duş ,klozet ve lavoba gözükmektedir.daire kapıları ahşap doğrama ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Daire Kalorifer ile ısıtılmakta olup dairede doğal gazın mevcut olduğu görülmektedir. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf A Grubu yapı sınıfındadır. Yapı 15 yaşında olup yıpranma oranı % 15 dur. İnşaat ruhsatı 15.09.2000 tarihinde bodrum ve zemin kat için tanzim edilmiş 20.10.2004 tarihinde 2 kat için tanzim edilmiştir.Yapı kullanım belgesi 04.11.2014 tarihinde tanzim edilmiştir.Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 3,15 km mesafededir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır. Tramvay güzargahına ve sağlık ocağına 270 mt mesafededir.Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere uzak ancak mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu caddelere yakındır. Yakında eczane vardır. Genellikle orta ve alt gelir gurubuna hitap eden bir bölgededir.-İmar planı;Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 2 kat mesken alanına isabet etmektedir.Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 96,20TL /m2 dir. konumu, özellikleri, imar durumu, ticari alanlara mesafesi, ilimizdeki inşaat sektörünün durumu, bağımsız bölümün olduğu bölgede daireler için internet ortamında aynı yaştaki daireler için talep edilen birim bedelin yaklaşık 1.600,00-1.900,00TL/m2 olarak tespit edilmesi bağımsız bölümün ticari faaliyetlerin yoğun olduğu bölgelere olan mesafesi, arz talep durumu ve diğer özellikleri dikkate alınarak serbest piyasada dairenin değeri 190.000,00TL (yüzdoksanbinTL) dir. KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat merkez Eskişehir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9925 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR