ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 3+1 daire (hissesi) icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113254
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : DELİKLİTAŞ MAH. / KURTULUŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/57 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR1. İCRA DAİRESİ

2019/57 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Eskişehir ili,Odunpazarı İlçesi,Deliklitaş Mahallesi,13643 ada,1 parsel sayılı ,688.70 m2miktarlı Zemin ile birlikte dört katlı bahçeli kargir apartman vasıflı,Kat Mülkiyeti ile yükümlü ana taşınmazda ; 1/16 arsa paylı,A.Blok-Zemin Kat (16) nolu Meskenin(Ek-16 Kömürlük) ¼ hisseli taşınmaz ,Deliklitaş Mahallesi Hamidiye Sokak.A.Blok-No:16/16-Odunpazarı/ESKİŞEHİR adresine bulunmaktadır.
Taşınmazın Bulunduğu Sokağın Arsa Rayici : Odunpazarı Belediyesince belirlenen eliklitaş Mahallesi Hamidiye Sokak,1972(Ruhsat) yılım2 asgari arsa m2 Birim rayiç/emlak değerine ulaşılamamıştır.
Kuş Uçuşu :Kuzeyinde İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesine 277,00 metre,Batısında İki Eylül Caddesine 130.00 metre,Doğusunda Yunusemre Caddesine 120,00 metre,Güneydoğusunda Yunusemre Caddesi-Cumhuriyet Bulvarı kavşağına 208,00 metre,Kuzey batısında da şehir merkezinde bulunan Valilik ve Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına 523,00 metre yaklaşık,mesafededir.
Satışı yapılacak olan taşınmaz mesken olarak kullanılmakta olup,Bodrum + Zemin + 3 normal Katlı Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilmiştir.Bina ana giriş kapısı ve Merdiven korkulukları demir doğrama,kat holleri-merdiven basamak ve sahanlıkları dökme mozaik kaplamadır.Ana merdiven basamaklarının bulunduğu Duvarlar ve Bina dış cephesi sıva üstü boyalıdır.Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe veOnaylı Genel İnşaat Projesine göre inşa edilen Betonarme Karkas Bina III. SınıfB grubu yapı sınıfında yapılmış olup,2019 yılı inşaat m2 birim fiyatı 1.210,00 TL./m2 olup,Yıpranma oranı ise% 50(41-50 yaş arası)dür.
Meskenin Özellikleri: Odunpazarı Belediyesince Onaylı Genel İnşaat Projesine göre ;
3 oda+(Antre-Hol)+Mutfak+Banyo+(Lavoba-Wc) ve Balkondan ibarettir.Net Alanı 79,70 m2 dir.Ruhsat tarihi 2013 yılı öncesidir. Daire giriş kapısı ve iç kapılar ahşap panel olup,Pencereler PVC doğramadır.Mutfakta,mermer tezgah alt-üst ahşap esaslı dolap,eviye ve bataryası mevcuttur. Odaların tabanı marley kaplıdır.Duvarlar saten alçı üstü saten boyalıdır.Isınma,doğalgaz kombi sistem olup,kalorifer petekleri döküm radyatördür. Esgaz+Belediye+Elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , yıpranma durumu,İmar durumu ve ana caddelere, şehir merkezine , ticaret ve alışveriş merkezlerine,sosyal hizmet alanlarına mesafesi gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak taşınmazın değeri 160.000TL.(YüzaltmışbinTürkLirası)olarak tespit edilmiş olup,Borçlunun ¼ hissesi ise 40.000,00 TL. bedelle satılacaktır.
İmar Durumu : Vardır.1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam dört (B-4) kat
kısmen Ticaret,kısmende Trafo alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR