ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Odunpazarı'nda 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047205
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / ARİFİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 56
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/87 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2019/87 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi İstiklal mahallesi Erenyol sokak ile yalaman1. Çıkmazı köşesinde bulunan binada1. Kat 14 nolubağımsız bölümdür. Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi İstiklal mahallesi 13216 ada 42 parselde kayıtlıbinada105/2400 arsa paylıbirinci kat 14 nolu meskendir. Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 400,98m2 dir. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün olduğu binaBetonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat, 2 normal katveçatıkatındanoluşmaktadır.Binanın keşif anında na tamam durumda olduğu ortak alanlarda eksiklik imalatlar bulunduğu görülmüştür.Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır.Asansör mevcuttur ancak keşif anında çalışmadığı görülmüştür. Daire bürüt 56,53m2 ve net kullanım alanı 40,45m2 dir. Daire 2 adet oda, hol ve holde oluşturulmuş mutfak nişi ile banyo mahallinden ibarettir.Daire arka bahçeye bakmaktadır.Daire de odaların zemini ahşap laminant parke ve ıslak zeminler seramik yapılmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik yapılmıştır. Holde oluşturulan mutfak nişinde tezgâh ve dolaplar mevcuttur. Banyoda duş, klozet ve lavoba mevcuttur. Daire kapıları ahşap doğrama ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Daire kalorifer ile ısıtılmak vedoğalgaz yakıtlı kombi kullanılmak üzeretesisat yapılmış ancak keşif anındakombininolmadığı, kollektörlerinyapılmadığı, radyatörlerin birkısmınıneksikolduğuolanlarındabağlantılarınınyapılmadığıgörülmüştür.Doğalgaz sayacının olmadığı ve daireninna tamamdurumdaolduğugörülmüştür. Binanın inşaat ruhsatı 2016 tarihinde alınmıştır. İskan raporualınmamıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 4 olduğu kanaatine varılmıştır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kıymet takdiri yapılan 13216 ada 42 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planlında bitişik nizam3 kat mesken alanınaisabet etmektedir. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 232,23TL/m2 dir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/87 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR