ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Odunpazarı'nda 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00949659
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KARAPINAR MAH. / ALANÖNÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 23.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1691 ESAS
Muhammen Bedeli
:
35,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 09:30
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2015/1691 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Karapınar Mah. 2721 ada, 1 parsel, Yasemin40 Apt. 2. Kat, 10 Nolu bağımsız bölümde kayıtlı, Mesken bağımsız bölüm nitelikli, 1/260 arsa paylı, borçlu adına 1/3 hisseli taşınmaz. Adres: Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Çankaya Mahallesi Şht Serdar Bahar sokak, şht.Osman Gücü sokak ve şht. Osman GENÇ sokaklar arasında bulunan sitede Göçmen evleri Yasemin 40 blok2. Kat 10 nolu bağımsız bölümdür. İmar Durumu: Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında(Kaks:1,00) h=15,50mt mesken alanına isabet etmektedir. Bağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır.Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları dökme mozaik yapılmıştır.Keşif anında alacaklı Kafiye FIÇICIOĞLU 'nun ikamet ettiği görülmüştür. Daire 70,00m2 bürüt alana sahiptir. Daire salon, 2 adet oda, mutfak, banyo ve hol mahallerinden oluşmaktadır.Salon ve odaların zemini ahşap laminant parke, ıslak zeminler, banyo-wc duvarları seramik yapılmıştır.Daire duvarları sıva üzeri plastik boya yapılmıştır.Daire giriş kapısı çelik kapı diğer kapıları ahşap doğrama ve pencereleri PVC doğrama yapılmıştır. Banyoda Duş ve kabini, klozet ve lavoba mevcuttur.Mutfakta tezgâh dolaplar, eviye ve eviye bataryası mevcuttur.Daire kalorifer ile ısıtılmakta olup doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur.Binanın yaşı 24 olup binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 6 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 3070mt mesafededir.Taşınmaz yakında migros alışveriş merkezi, cami ve okullar mevcuttur.Tramvay güzergahına yakındır.Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere uzaktır.Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
Kıymeti : 35.000,00 TL --- KDV Oranı : %1 --- Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 09:30 - 09:35 arası --- 2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1691 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2019 NOT: Tebliğ edilemeyen ilgilelere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR